Yje të ricikluar për pemën tuaj të Krishtlindjes

L dekorata e Krishtlindjeve Ato janë ideale për tu varur në pemën e Krishtlindjes, mund t’i bëni në forma dhe materiale të ndryshme. Sot ne ju tregojmë se si të kryeni 2 lloje të yjet e Krishtlindjeve me karton dhe letër ambalazhi të ricikluar. Në këtë mënyrë ju do të kontribuoni në mbrojtjen e mjedisit dhe do të jeni në gjendje të dekoroni shtëpinë tuaj me stil këto pushime të Dhjetorit.

Materialet:

 • gërshërë
 • Letër ambalazhi e ricikluar sipas dëshirës tuaj
 • Karton ose karton me ngjyrë të bardhë, jeshile ose të kuqe.
 • gjilpërë
 • Fije e artë.
 • Acar
 • Punë

Bërja e yjeve të kartonit:

Merrni gërshërët dhe prerë 5 shirita kartoni me trashësi 2 cm, bëni disa palosje derisa të merrni 5 petale, bashkoni të gjitha petalet në qendër, pastaj shtypni majat e petals me gishta për t'i dhënë atyre një formë të theksuar. Më në fund Me një gjilpërë dhe fije, qepni qendrën e yllit për ta siguruar dhe në majën e njërës prej petaleve qepni një fije që do të përdoret për të varur nga pema e Krishtlindjes.

Bërja e yllit të letrës:

Merrni letrën e mbështjelljes dhe vizatoni një yll në anën e brendshme, paloseni letrën brenda për të përfunduar formën në të dy anët, tani bëni një prerje të vogël në skajin e sipërm të yllit dhe bëni një yll të dytë që do të përshtateni në këtë prerje i jepni asaj një ndjenjë tre-dimensionale. Në fund, me ndihmën e një gjilpëre dhe fije, qepni fillin që do të përdorni për ta varur në pemën e Krishtlindjes në njërin skaj të yllit tuaj.

Kur të keni mbaruar, mund të vendosni pak ngjitës në yjet tuaj dhe të spërkatni shkëlqim të ngjyrës që keni zgjedhur.

foto: Ripërdorimi


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.