yll vintage për Krishtlindje

yll vintage për Krishtlindje

Na pëlqejnë shumë këto lloj punimesh, janë ideale dhe shumë klasike për të dekoruar çdo cep këtë Krishtlindje. Bëhet fjalë për disa yje prej druri ose porexpan, ku kemi shtuar litarë jute dhe kemi formuar disa thekë klasike me disa topa të bardhë druri. Ju keni një video demonstruese që të mos humbisni detajet se si bëhet kjo pjesë dekorative e cilësisë së mirë

Materialet që kam përdorur për varëset e yjeve të Krishtlindjeve:

 • Një yll porexpan.
 • Litar jute me trashësi normale.
 • Litar i hollë jute.
 • Topa druri pa ngjyrë të dy madhësive.
 • Silikoni i nxehtë dhe arma e tij.
 • Ngjitës me shkëlqim ari.
 • Ngjitës i bardhë.
 • Një furçë.
 • 2 unaza me majë për çdo yll.

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Ne pikturojmë yllin bojë akrilike e bardhë. I japim disa shtresa që të mos bie në sy forma e porexpanit. E lëmë të thahet.

Hapi i dytë:

Ne marrim litar jute dhe e rrotullojmë disa herë rreth yllit. Kështu që litari të jetë i mbërthyer, ne do të aplikojmë Ngjitës i bardhë.

yll vintage për Krishtlindje

Hapi i tretë:

Le të bëjmë xhufkën. ne dreqin një copë litar pak a shumë i gjatë, me vizualizimin që kur paloset është mjaft i madh për të formuar xhufkën. i presim të tjerët 7 copa të tjera të barabarta litari.

Hapi i katërt:

i përkulim vargjet në gjysmë dhe lidhni pjesën e sipërme me të 5 ose 6 kthesa. E mbyllim duke bërë një nyjë. Tashmë do të kemi bërë xhufkën dhe për ta barazuar do të presim bishtat e pjesës së poshtme në mënyrë që të jetë e njëtrajtshme.

Hapi i pestë:

Ne kapim një copë fije e hollë dhe e vendosim në pjesën e sipërme të thekës. Të ndjekur nga dy vargjet e hollë që do të vendosim tre topa druri, në skajet do të jenë të voglat dhe në qendër ai i madhi.

yll vintage për Krishtlindje

Hapi i gjashtë:

Ne vendosim unaza me majë në fund dhe në krye të yllit. Për t'i bërë ato më të fiksuara, ne mund të marrim një pikë silikoni. Në unazën e poshtme do të vendosim fijet e thekës dhe do ta lidhim. I presim fijet e tepërta.

Hapi i shtatë:

Marrim një copë litar tjetër që do ta kalojmë nga unaza tjetër e sipërme. Do të prezantojmë edhe një tjetër top druri dhe do të lëmë mjaft litar për ta bërë strukturën të varet.

yll vintage për Krishtlindje

Hapi i tetë:

Në fund e dekorojmë yllin duke përdorur disa goditje me penel ngjitës me shkëlqim ari

yll vintage për Krishtlindje


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.