Halloween Magjistare me kungull. Zanate për të bërë me fëmijë

Halloween Shtë shumë afër dhe ne i mbushim shtëpitë dhe shkollat ​​tona me dekorime shumë të këndshme. Në këtë post do t'ju mësoj se si ta bëni këtë magjistare e vogël me kungullin e saj që ju të përdorni si një kartë, magnet ose shenjë për derën tuaj. Isshtë shumë e lehtë për tu bërë dhe mund të krijoni modele të ndryshme.

Materiale për të bërë shtrigën me kungullin Halloween

 • Gome eva me ngjyra
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • Shënues të përhershëm
 • Sytë e lëvizshëm
 • Grushta gome Eva (opsionale)
 • Pastrues tubash

Procedura për të bërë magjistare me kunguj Halloween

 • Për të filluar ne do të shkurtojmë koka shtriga. E imja është me diametër 6 cm, por ju mund ta bëni atë me madhësinë që i përshtatet nevojave tuaja.
 • Dy qarqet e vegjël do të jenë veshët, ngjitini ato në anët e kokës.
 • Prerë flokët, Unë kam zgjedhur një jeshile, por ju mund ta bëni ashtu si dëshironi dhe modelin e flokëve gjithashtu.

 • Vendoseni kokën në majë të mane dhe ngjitni balluket sipër.
 • Me shënues të gjelbër të errët, bëni disa hije në flokë.

 • Pritini këtë pjesë që do të jetë kapelën dhe ngjitni shiritin vjollcë sipër.
 • Hiqni tepërt nga anët me gërshërë.
 • Ngjiteni kapelën në majë të kokës së shtrigës.
 • Pastaj përdorni dy sy celularë për fytyrën.

 • Me shënues do të bëj detajet e fytyrës: qerpikët, hundën dhe gojën.
 • Unë gjithashtu do të rrinë një lez me një top tape.
 • Për të formuar krahët Më duhen vetëm disa duar dhe mëngë.

 • Theshtë radha për të bërë kungulli 
 • Pritini një formë ovale portokalli nga goma e shkumës.
 • Me shënues të zi, bëjeni buzëqeshjen në formën e një zigzagu dhe dy trekëndëshave që do të jenë sytë.
 • Përgatitni një kërcell dhe dy gjethe për majën.

 • Ngjitni kërcellin dhe gjethet.
 • Pritini një pastrues tubesh të gjelbër në gjysmë dhe rrotullojeni rreth lapsit për ta bërë kaçurrelë.
 • Vendosni dy pjesët nga pas dhe sigurojeni këtë nyje me një copë gome eva, unë kam përdorur një rreth.

 • Tani na mbetet vetëm ta ngjisim shtrigën te kungulli dhe në majë të krahëve.

Dhe kështu tonat artizanat Halloween, Mund ta përdorni për një letër, kuti, zbukurim ose për një shenjë në derën e klasës suaj. Shpresoj se ju ka pelqyer. Shihemi së shpejti, mirupafshim !!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)