Zanat për të luajtur në shtëpi me më të vegjlit në shtëpi

Pershendetje te gjitheve! Në artikullin e sotëm për të cilin do të flasim katër zanate për të luajtur në shtëpi me më të vegjlit në shtëpi. Ato janë ide të shkëlqyera për të na argëtuar pasdite kur bie shi ose fillon të ftohet.

Dëshironi të dini se cilat janë këto ide?

Luaj Idenë # 1: Gabime në arrati

A do të bëjmë një garë të metash? Që secili anëtar i familjes të personalizojë defektin e tij dhe të argëtohet duke parë se cili fiton.

Ju mund të shihni se si është ta bëni hap pas hapi këtë zanat në lidhjen që do të gjeni më poshtë: Bugs në arrati. Ne bëjmë një lojë artizanale për fëmijë

Luaj Idenë Numër 2: Lojë Hoops

Kjo lojë është një lojë klasike që ne lehtë mund ta bëjmë në shtëpi për t'u argëtuar.

Ju mund të shihni se si është ta bëni hap pas hapi këtë zanat në lidhjen që do të gjeni më poshtë: Komplet me këmisha për fëmijë

Ide për lojën numër 3: Varkë lundruese

Kjo varkë është perfekte për të luajtur në banjë. Po një betejë apo një aventurë buzë detit?

Ju mund të shihni se si është ta bëni hap pas hapi këtë zanat në lidhjen që do të gjeni më poshtë: Varkë që noton me tapa dhe gome eva

Ide për lojën numër 4: Kukull qen ose kafshë të tjera

Kjo kukull do të japë shumë lojë si gjatë bërjes ashtu edhe më pas për të luajtur. Pasi të dimë se si t'i bëjmë ato, ne mund t'i rregullojmë ato për të bërë çdo kafshë që duam.

Ju mund të shihni se si është ta bëni hap pas hapi këtë zanat në lidhjen që do të gjeni më poshtë: Kukulla e qenve ose kafshëve të tjera për t'u bërë me fëmijë

Dhe kjo eshte! Ne kemi katër zanate të përsosura për të luajtur.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh disa nga këto zanate.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.