Mjeshtëri për të mësuar të thurni

Përshëndetje të gjithëve! Në këtë zanat do të shohim dy zanate që do të na ndihmojnë të mësojmë të thurim dhe të jesh në gjendje të fillosh të bësh disa gjëra si dyshekët e banjës, jastëkët, batanijet etj.

Dëshironi të dini se si mund ta bëni?

Zeja e parë për të mësuar të thurni: peshku të mësoni të thurni.

Ky zanat nuk është vetëm e përkryer për të filluar të mësoni çfarëdo moshe, por sapo të mësojmë të endemi mund ta përdorim këtë zanat krijoni modelin ne duam të endemi, të shohim nëse na pëlqen dhe kemi modelin përpara nesh ndërsa endemi në pëlhurë. Për të filluar endjen me pëlhurë kemi zanatin numër dy, ku mund të bëjmë një tezgjah shtëpiak.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi në lidhjen vijuese: Mësoni të endeni me një peshk kartoni

Zeja e dytë për të mësuar të endje: tezgjah i lehtë me karton.

Sapo të dimë se si funksionojnë dy llojet e fijeve (endje dhe prishje), falë zanatit të parë, ne mundemi filloni të endeni duke bërë këtë tezgjah shtëpiak. Idealja është të filloni duke bërë një endje të thjeshtë dhe pak nga pak të bëni modele të tjera dhe të eksperimentoni për të bërë pëlhura të ndryshme.

Ideali është filloni me fije të trashaSido që të jenë, kjo do të na ndihmojë dhe do të lehtësojë punën e endjes. Më vonë mund të përdorim lloje të tjera të fijeve ose pëlhurave: leshi, pëlhura, etj.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi në lidhjen vijuese: Ne bëjmë një tezgjah shtëpiak me një copë kartoni

Dhe gati! Me këto zanate ne jemi gati të fillojmë të bëjmë pëlhura që më vonë do t'i shndërrojmë në veshje ose gjëra të tjera prej pëlhure si:

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh këto zanate për të filluar një hobi të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.