15 vepra artizanale të bukura dhe të lehta

Mjeshtëri të ndjerë

Felt është një material shumë i gjithanshëm për të bërë të gjitha llojet e zanateve të bukura, pasi ka një teksturë të ngurtë që e lejon atë të trajtohet shumë mirë kur e prisni dhe qepni në krahasim me pëlhurën. Përveç kësaj, është mjaft i lirë dhe i lehtë për t'u marrë.

Punimet me ndjesi janë shumë të bukura dhe ka shumë ide kurioze për të realizuar dhe me të cilat mund të praktikoni. Nëse nuk e keni provuar ende ndjesinë për të bërë vepra artizanale, këto 15 vepra artizanale me ndjesi që do të shihni më poshtë mund t'ju frymëzojë për të hedhur hapin. Mos e humb atë!

Ndjehet engjëll për Krishtlindje

Engjëlli i ndjerë

Krishtlindjet po afrojnë dhe është një moment i mirë për të përgatitur të gjithë dekorimin e shtëpisë. Gjithashtu për të nxjerrë në pah anën tonë më kreative dhe për të bërë disa punime me shami që shërbejnë si zbukurim me dorë.

Për shembull, kjo e bukur dizajn në formë engjëlli për të varur në pemën e Krishtlindjes, në derën e përparme të shtëpisë ose në raftet e librave në dhoma.

Materialet që do t'ju nevojiten për të bërë këtë zanat janë shami me ngjyra të ndryshme, gjilpërë dhe fije, gërshërë, pistoletë silikoni, kunja, kordoni i bishtit të miut, letër dhe laps. Nuk do t'ju marrë shumë kohë për ta bërë atë sepse është shumë e thjeshtë. Në postim Ndjehet engjëll për Krishtlindje do të shihni të gjitha hapat.

Keychain i ndjerë

Çelës i ndjerë

Një tjetër nga zanatet më kreative dhe praktike të ndjerë që mund të bëni është kjo zinxhir çelësash në formë zemre. Është gjithashtu një mundësi e shkëlqyer për të bërë një dhuratë të këndshme për një person të veçantë me dorë. Ose thjesht për ta bërë atë për veten tuaj.

Si materiale do t'ju duhet të merrni: shami me dy ngjyra, fije dhe gjilpërë, kordon lëkure, kërpudha, gërshërë, kapëse, rruaza me ngjyra, rondele dhe një makinë për të bërë vrima.

Procesi është pak i mundimshëm, por kur ta përfundoni do të keni një zinxhir çelësash vërtet të lezetshëm. Përveç kësaj, ndërsa mban llogari, do t'ju ndihmojë të gjeni shpejt çelësat në çantën tuaj. Ndonjëherë është pak e vështirë për t'i gjetur ato, por me këtë zinxhir çelësash nuk do t'ju ndodhë! Të gjitha hapat do t'i gjeni në postim Keychain i ndjerë.

Kurorë lulesh të ndjerë

Kurorë e ndjerë

kjo kurorë lulesh Është një tjetër nga punimet më të bukura të ndjesisë që mund të përgatisni për të dekoruar dhomat e shtëpisë tuaj, veçanërisht nëse një datë e caktuar po afron, siç janë Krishtlindjet.

Shumica e materialeve që do t'ju nevojiten për të bërë këtë kurorë me siguri i keni tashmë në shtëpi. Ato janë me ngjyra, gërshërë, ngjitës, laps dhe një kurorë me dritat e Krishtlindjeve. Nëse nuk keni ndjesi, mund ta bëni këtë zanat edhe me gome eva.

Në postim Kurorë lulesh të ndjerë Do të mund të gjeni udhëzimet për të bërë këtë zanat të bukur me të cilin do të dekoroni shtëpinë.

Mbulesa re e Kawaii për celularin tuaj e bërë nga ndjerë

Kuti celulari në renë kompjuterike

Nëse ju pëlqejnë aksesorët celularë dhe i mbani deri në fund, do t'ju pëlqejë ta bëni këtë këllëf për telefonin tuaj me një dizajni i reve kawaii. Është një nga punimet më të bukura të ndjesisë dhe do të kaloni shumë mirë duke i dhënë formë!

Për të bërë këtë kuti celulare do t'ju duhet të grumbulloni materialet e mëposhtme: shami me ngjyrë, gomë eva, yje, gërshërë, ngjitës, perforatorë gome eva, shënues të përhershëm, blush dhe shtupë pambuku, vizore dhe laps.

Të gjitha hapat për të bërë këtë zanat argëtues do t'i gjeni në postim Mbulesa re e Kawaii për celularin tuaj e bërë nga ndjerë. Kjo ka formën e një reje, por nëse ju pëlqen një dizajn tjetër si një yll, dielli ose hëna, mund të çlironi kreativitetin tuaj.

Byzylyk yll i bërë me ndjerë

Rrathë me gome eva

Më poshtë është një nga veprat artizanale të përsosura për të bërë me fëmijët. Është plot ngjyra, argëtuese dhe mund ta vishni edhe në kyçin e dorës kur ta përfundoni: një byzylyk i bukur. Ata do ta pëlqejnë idenë!

Materialet që do t'ju nevojiten janë të lehta për t'u mbledhur, në mënyrë që t'i gjeni lehtësisht në çdo shkrimi apo pazar. Kini parasysh: shami me ngjyrë, yje të ndjerë vetëngjitëse, vizore, laps, varg ose velcro, dhe një prerës.

Për të zbuluar se si është bërë, ju rekomandoj t'i hidhni një sy postimit Byzylyk yll i bërë me ndjerë sepse aty janë mbledhur të gjithë hapat që do të duhet të ndërmerrni.

Mbajtëse pecete shumë e lehtë për tu bërë me ndjerë

Mbajtëse pecete e ndjerë

A po organizoni një darkë në shtëpi dhe dëshironi të mahnitni mysafirët tuaj me një mbulesë tavoline të veçantë? I befasoni me këto unaza pecete të ndjerë bërë nga vetja. Është një nga punimet më të bukura të ndjesisë me të cilën mund të dekoroni tryezën dhe gjithashtu një nga më të thjeshtat. Aq shumë sa që edhe të vegjlit në shtëpi mund t'ju ndihmojnë t'ia dilni mbanë.

Në vetëm pak minuta do të keni përfunduar të gjitha unazat e pecetës! Për t'i bërë ato do t'ju duhen vetëm këto gjëra: gërshërë, laps dhe një fletë shami DIN A4. Oh, dhe lexoni postimin Mbajtëse pecete shumë e lehtë për tu bërë me ndjerë ku do të gjeni udhëzimet. Do të kaloni shumë mirë duke krijuar këtë zanat të dobishëm!

Mister i ndjerë për fëmijët

enigmë e ndjerë

Puzzles janë lodra të shkëlqyera për fëmijët për të zhvilluar aftësitë e tyre njohëse. Ato të bëra me shami, në veçanti, janë ideale për të punuar në shqisat dhe aftësitë motorike. Nëse dëshironi të befasoni fëmijët tuaj me një lodër të re dhe argëtuese, ju rekomandoj ta bëni këtë shumëngjyrëshe enigmë e ndjerë në formë topi.

Është një nga zanatet më të lehta për t'u bërë. Si materiale do t'ju nevojiten: pëlhurë e ndjerë me ngjyra të ndryshme, laps, gërshërë, fije qëndisje, gjilpërë e trashë dhe velcro ngjitëse, ndër të tjera. Nëse dëshironi të zbuloni pjesën tjetër të materialeve dhe mënyrën se si është bërë kjo zanat, mos e humbisni postimin Mister i ndjerë për fëmijët.

Rast i lehtë me laps të ndjerë

Rasti i ndjerë

Ky është një nga zanatet më praktike të ndjerë që mund të bëni, pasi është një rasti ku të mbani lapsa. E përkryer për fëmijët për të shkuar në shkollë sepse është shumë i përshtatshëm për t'u mbajtur. Rezultati është aq kompakt sa vështirë se do të zërë vend në çantën e shpinës.

Procesi i prodhimit të kësaj kutie është shumë i thjeshtë. Aq sa edhe të vegjlit mund t'ju ndihmojnë ta përgatisni nën mbikëqyrjen tuaj. Materialet që do t'ju duhet të mblidhni janë: pëlhurë e ndjerë, litar elastik, një laps, një prerës, një vizore dhe një buton i madh. Ju mund të shihni se si bëhet duke klikuar në postim Rast i lehtë me laps të ndjerë.

Keychain i ndjerë: një përbindësh i shëmtuar, por i lezetshëm

Çelës i ndjerë

Zinxhirët e çelësave janë një nga zanatet më pjellore të ndjerë. Ato vijnë në të gjitha format, madhësitë dhe ngjyrat. Me udhëzimet që do të gjeni në postim Keychain i ndjerë: një përbindësh i shëmtuar, por i lezetshëm ju mund ta bëni atë në një moment. Do të jetë një dhuratë shumë e lezetshme për t'u bërë fëmijëve për ta përdorur me çelësa ose thjesht të varur nga çanta e shpinës.

Si materiale do t'ju nevojiten shamia e ngjyrave, shënjuesit, fijet dhe gjilpëra e qepjes, mbushja për përbindëshin, unaza për zinxhirin e çelësit dhe kopsa (opsionale për sytë). Në një moment ju do të keni në duart tuaja këtë zinxhir i lezetshëm në formë përbindëshi.

Pjesa qendrore e Krishtlindjeve e bërë me ndjerë

qendër e ndjerë

Me Krishtlindjet në afërsi, ju dëshironi të shikoni vepra artizanale të reja me ndjesi me të cilat do të dekoroni shtëpinë këtë vit. Një prej tyre është kjo fantastike pjesë qendrore e ndjerë për të surprizuar të ftuarit në darkën e Krishtlindjes.

Ju do të gjeni udhëzimet për ta bërë atë duke klikuar në postim Pjesa qendrore e Krishtlindjeve e bërë me ndjerë dhe si materiale do t'ju duhet shamia e kuqe, ngjitësi ose silikoni i nxehtë, gërshërët, shënuesi i rrobave, vizore, kartoni, qiri dhe xhingël.

Si të bëni një kaktus dekorativ të ndjerë

Kaktus i ndjerë

Kaktusët janë bimë që janë shumë në modë për të dekoruar shtëpitë. Ndonjëherë nuk është e mundur t'i mbash në shtëpi sepse kanë gjemba dhe fëmijët ose kafshët shtëpiake mund të shpohen prej tyre. Zgjidhja? Nëse jeni të apasionuar pas kaktuseve, gjithmonë mund të bëni një të tillë nga shamia. Ata duken të shkëlqyera!

Materialet që duhet të merrni janë shamia jeshile, fije e bardhë, uji, gërshërët, vata, shiriti letre, një tenxhere me lule dhe disa të tjera. Të tjerat mund t'i zbuloni në postim Si të bëni një kaktus dekorativ të ndjerë, ku do të gjeni edhe një video tutorial me të gjitha hapat në mënyrë që ta bëni këtë zanat me ritmin tuaj.

Si të bëni një gjerdan me lule të ndjera. Bizhuteri të lehta

Gjerdan i ndjerë

A ju pëlqen të tregoni aksesorët e punuar me dorë? Një nga artizanatet më origjinale dhe argëtuese që mund të bëni për t'i dhënë një prekje të ndryshme dhe të personalizuar veshjeve tuaja është kjo gjerdan me lule me ndjesi. Rezultati është shumë i bukur për t'u veshur si në pranverë ashtu edhe në verë dhe në varësi të ngjyrave që zgjidhni mund ta vishni edhe në vjeshtë dhe dimër.

Kini parasysh këto materiale për të bërë këtë gjerdan të bukur. Ju do të keni nevojë për shami me ngjyrë, gërshërë, ngjitës, një CD, perla, mermerë, zinxhir, kapëse bizhuterish, perla, kapakë lulesh dhe një shkop i madh. Ju mund të mësoni se si ta bëni atë me hap pas hapi të thjeshtë që do të gjeni Si të bëni një gjerdan me lule të ndjera. Bizhuteri të lehta.

Lule të ndjerë për të dekoruar zanat tuaj

lule te ndjera

Lulet janë një nga ato vepra artizanale që janë ideale për të dekoruar punime të tjera që kemi në shtëpi si kuti, kartolina, shirita koke etj. Nuk është kurrë keq të kemi disa tashmë të përgatitura në rast se duhet t'i përdorim shpejt për të dekoruar një dhuratë që duhet t'i bëjmë një personi tjetër.

Avantazhi i bërjes së këtij lloji të artizanatit me shami është se nuk kërkon shumë materiale apo kohë për t'i bërë ato. Vetëm pak shami me ngjyra, gërshërë, ngjitës dhe gurë me gaz për të dekoruar. Në postim Lule të ndjera për të dekoruar punimet tuaja DIY.

Karficë me lule të ndjerë

lule karficë ndjerë

Felt është një material shumë i dobishëm kur bëjmë aksesorë që mund të përdoren për të dekoruar garderobën tonë apo aksesorë të tjerë. Këtë herë mund të përdorni shaminë për të bërë një flirt karficë zbukurimi me lule Çfarë duhet të vishni në xhaketën tuaj.

Disa nga materialet që do t'ju nevojiten për të bërë këtë zanat janë: shami me ngjyrë, gërshërë, ngjitës ose një karficë zbukurimi. Pjesa tjetër e materialeve dhe udhëzimet për ta bërë atë mund t'i gjeni në postim Karficë zbukurimi me luleMe Do ta doni!

Si të bëni fluturat e ndjerë

flutura e ndjerë

L Mariposas Janë shumë të mira edhe duke i bërë me shami, qoftë për të dekoruar objekte shtëpiake si perde, jastëkë apo jastëkë apo edhe për t'i bërë dhuratë për të dekoruar një dhuratë ditëlindjeje.

Këto punime me shami janë shumë të lehta për t'u bërë dhe nuk do t'ju nevojiten shumë materiale. Thjesht mblidhni fije dhe fije me ngjyra, një shkop druri, butona, shirita dhe ujë. Për të parë se si bëhet, mund të klikoni mbi Si të bëni fluturat e ndjerë. Me pak durim do t'ju duken të shkëlqyera!


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.