15 vepra artizanale origjinale dhe plot ngjyra të vjeshtës

Zanatet e vjeshtës

Me ndryshimin e motit dhe uljen e temperaturave që sjell vjeshta, dëshironi të kaloni më shumë kohë në shtëpi. Një mënyrë shumë argëtuese për të argëtuar veten është duke bërë zanatet e vjeshtës, të cilat jo vetëm që ju lejojnë të kaloni sa më mirë por i japin një ajër të ri sipas stinës arredimit të shtëpive apo aksesorëve të veshjeve dhe aksesorëve.

Nëse dëshironi të përfitoni nga ato momente të lira në shtëpi duke shpalosur kreativitetin tuaj, mos i humbisni këto 15 vepra artizanale të vjeshtës origjinale dhe plot ngjyra.

Tharja e feta portokalli për të bërë dekorime

Frutat e thata të vjeshtës

Një nga punimet më plot ngjyra të vjeshtës që mund të bëni për të dekoruar shtëpinë tuaj gjatë kësaj stine janë disa kavanoza me feta frutash të thata.

Procesi është shumë i thjeshtë dhe nuk do të keni nevojë për shumë materiale. Në fakt, shumica prej jush me siguri i keni në shtëpi: kavanoza qelqi, agrume (portokall, limon, grejpfrut, mandarina...), një thikë, letër dhe një tepsi dhe një furrë.

Nëse doni të shihni se si është bërë, mos e humbisni postimin Tharja e feta portokalli për të bërë dekorime ku do të gjeni të gjithë procesin në detaje.

Re me pika me ngjyra

Re me pika uji

Me vjeshtën ndryshon moti. Ditët janë më të freskëta dhe shiu po vjen. Më poshtë është një nga ato punime vjeshtore me të cilat mund të ndryshoni dekorimin e shtëpisë tuaj sipas kësaj stine, veçanërisht atë të fëmijëve.

Përveç kësaj, është shumë e lehtë për ta bërë kështu që mund ta përgatisni në shoqërinë e të vegjëlve. Materialet që ju nevojiten për këtë stoli reje me pika me ngjyra Ato janë mjaft të lehta për t'u marrë: karton, varg i hollë i bardhë, shirit, gërshërë, letër me ngjyrë, gomë dhe laps. Për të parë se si ta bëni klikoni Re me pika me ngjyra.

Ne bëjmë një pjesë qendrore të vjeshtës

Pika qendrore e vjeshtës

Nëse organizoni një darkë në shtëpi, me këtë qendra e vjeshtës do të mund të dekoroni dhomën tuaj të ndenjes dhe tavolinën tuaj me një stil tjetër besnik të kësaj periudhe të vitit. Me siguri do të befasoni të gjithë mysafirët tuaj! Dhe nëse u pëlqen, madje jepini atyre.

Bëhet në një kohë të shkurtër dhe nuk do t'ju duhet të merrni materiale shumë të komplikuara. Për vepra artizanale të vjeshtës si këto mund të përfitoni nga materialet nga natyra. Do t'ju duhet një tas ose shportë, një qiri, disa gurë të vegjël si dhe degë dhe gjethe të thata për të dekoruar.

Në rast se në takimin tuaj të ardhshëm të miqve dëshironi të provoni të bëni diçka ndryshe për të dekoruar tryezën, në postim Ne bëjmë një pjesë qendrore të vjeshtës.

Vathë dantelle me një rruaza

Vathë vjeshte

Me vjeshtën vjen edhe ndryshimi i garderobës. Jo vetëm veshje dhe këpucë, por edhe aksesorë. Për këtë arsye, me sezonin e ri, është e nevojshme të rinovoni stolitë e kostumeve. Me këtë rast, ju tregoj një DIY shumë të lezetshëm me të cilin mund t'i jepni një ajër shumë origjinal dhe kreativ veshjeve tuaja: disa vathë dantelle.

Çfarë materialesh do t'ju nevojiten për të bërë këtë zanat? Synoni! Disa rruaza kristali, dantella, dantella ose brokadë, bazamentet e vathëve dhe tipi "super ngjitës". Tani ju vetëm duhet të dini procesin e prodhimit të vathëve. Do ta gjeni në postim Vathë dantelle me një rruaza.

Merrni kohën tuaj për të bërë një nga punimet më interesante të vjeshtës me një dhunti të cilësisë së mirë. Do të shkaktoni një ndjesi!

Mbërthyes perde shumë të thjeshtë dhe të bukur për vjeshtë

Kapëse perdesh

Gjatë vjeshtës drita zvogëlohet dhe orët e diellit zvogëlohen. Për të shfrytëzuar sa më shumë dritën e ditës në shtëpi, një ide e mirë është të vendosni pak kapëse për perde.

Në postim Mbërthyes perde shumë të thjeshtë dhe të bukur për vjeshtë Do të mund të gjeni disa shembuj me të cilët mund të dekoroni shtëpinë dhe t'i jepni një ajër tjetër dhomës. Materialet që do t'ju duhen janë unaza, fije, një shkop dhe silikoni i nxehtë.

Pjesë qendrore për tu dekoruar në vjeshtë

Pika qendrore e bimëve të vjeshtës

Me ardhjen e të ftohtit duket se dëshironi të ndryshoni dekorimet e shtëpisë dhe t'i përshtatni pak me stinën e re me ngjyrat (kafe, okër, e kuqe...) dhe materialet e vjeshtës (gjethe, pisha apo degëza të thata). Për shembull, këto pjesët qendrore Janë shumë të bukura dhe mund t'i vishni në dhomën e ndenjes ose kuzhinën.

Në postim Pjesë qendrore për tu dekoruar në vjeshtë Ju mund të gjeni disa modele për të zgjedhur atë që ju pëlqen më shumë. Mund ta bëni me gurë, drita, degë, bimë ose qirinj. Cila nga këto vepra artizanale të vjeshtës ju pëlqen më shumë?

Gjethet e vjeshtës

Gjethet e vjeshtës

Një tjetër nga zanatet e vjeshtës që mund të bëni në këtë periudhë të vitit janë këto të bukura Gjethet e vjeshtës. Është një zanat mjaft i thjeshtë për t'u bërë, por nëse fëmijët duan të marrin pjesë, ju do t'ju duhet t'i ndihmoni ata me disa pjesë të procesit si gjurmimi ose prerja e skicave.

Pasi të keni mbaruar mund t'i varni në zonën e shtëpisë që ju preferoni, për shembull në dritaret e dhomave. Ata do t'i japin një prekje shumë argëtuese!

Materialet që do t'ju nevojiten janë të pakta, prandaj kini parasysh: karton i zi, letër pecetë në ngjyrat e vjeshtës (e kuqe, portokalli, e verdhë ...), laps. gomë, gërshërë, një prestar i vogël, një fletë letre bosh dhe disa gjëra të tjera. Ju mund të shihni pjesën tjetër dhe si bëhet në postim Gjethet e vjeshtës.

Pantofla të ndjerë

Pantofla të ndjera

Me rënien e temperaturave që sjell vjeshta, është më e freskët në banesa. Për t'i mbajtur këmbët tuaja të ngrohta ndërsa jemi në shtëpi, duhet t'i provoni këto shapka me ndjesi. Një nga punimet e vjeshtës që do ta përdorni më shumë gjatë stinës dhe që do t'ju pëlqejë më shumë ta bëni.

Larg nga sa mund të duket, nuk do t'ju nevojiten shumë materiale për të krijuar këto pantofla. Vetëm një shabllon, shabllon, gërshërë, gjilpërë dhe fije. Udhëzimet janë shumë të thjeshta. Mund t'i gjeni në postim Pantofla të thjeshta të ndjera.

Bëni vetë: Dekorojeni me degë dhe lule të thata

Vazo me lule te thata

Me disa lule dhe degë të thata mund të bëni një nga punimet më të bukura të vjeshtës: buqetë me lule të thata për ta vendosur në vazo dhe dekorojeni shtëpinë tuaj.

Mund të blini një pako me lule të thata me aroma në çdo pazar dhe më pas të zgjidhni ato që ju pëlqejnë më shumë për t'i ngjitur në degët e thara me ngjitës. Pasi të keni mbaruar detyrën do të keni disa degë për të futur brenda vazove dhe me të cilat do të dekoroni shtëpinë. Ju mund të shihni disa foto të procesit në postim Bëni vetë: Dekorojeni me degë dhe lule të thata.

Trëndafila të thjeshtë me letër, të shkëlqyera për zbukurim

Trëndafil i thjeshtë me letër

Lulet dhe gjethet janë elementë të natyrës të lidhura ngushtë me vjeshtën që përdoren shpesh si zbukurime në zanate. Në këtë rast, ne do të shohim se si me disa të thjeshta trëndafila letre ju mund të dekoroni një paketë dhuratë në një mënyrë të gëzuar dhe argëtuese.

Letra është një material shumë i dobishëm për të bërë vepra artizanale të vjeshtës, pasi është shumë e aksesueshme, e lirë dhe mund të riciklohet për të bërë vepra artizanale të tjera.

Nuk do t'ju nevojiten shumë materiale për të bërë këto trëndafila. Vetëm letër, gërshërë, ngjitës dhe një laps. Ju mund ta shihni procesin e prodhimit në postim Trëndafila të thjeshtë me letër, të shkëlqyera për zbukurim.

Copë qendrore me gështenja, gjethe dhe lule të thata

Pjesë qendrore

A e doni pjesët qendrore dhe po kërkoni t'i jepni një ndryshim arredimit të shtëpisë tuaj gjatë vjeshtës? Ky është një tjetër nga punimet më të bukura të vjeshtës me të cilat, përveçse do të dekoroni shtëpinë tuaj në mënyrë kreative, mund të kaloni një kohë shumë argëtuese dhe argëtuese duke e bërë atë.

Për të bërë këtë zanat do t'ju nevojiten lule të thata aromatike, gjysmë lëvozhgë kokosi, gjethe të thata, gështenja, shkopinj hell, shkopinj thurje kaçurrela dhe silikon të nxehtë. Dhe si është bërë kjo pjesë qendrore? Shumë e lehtë! Hidhini një sy postimit Copë qendrore me gështenja, gjethe dhe lule të thata ku do të gjeni procesin e prodhimit dhe disa imazhe të procesit.

Keychain i ndjerë

Çelësi i ngjyrave të vjeshtës

Nëse tentoni t'i humbisni lehtësisht çelësat brenda çantës, një tjetër nga punimet më praktike dhe më të bukura të vjeshtës që mund të bëni me ngjyrat e kësaj stine është një. zinxhir zemre në tone të gjelbra dhe të kuqërremta.

Për të bërë këtë zanat do t'ju duhet të merrni si materiale: gjilpërë dhe fije, shami me dy ngjyra, rruaza me ngjyra, kordon lëkure, rondele, një makinë për të bërë vrima, llamba, kapëse dhe gërshërë.

Për të bërë këtë zanat do t'ju duhet pak kohë, por kur ta përfundoni do të merrni një çelës fantastik. Mund ta ruani për vete ose t'ia jepni një personi të veçantë. Në postim Keychain i ndjerë Ju do të jeni në gjendje të lexoni hap pas hapi për të bërë këtë zanat.

Rast i lehtë me laps të ndjerë

Kuti lapsash vjeshte

Në kapërcyell të verës, të vegjlit fillojnë mësimet në shkollë. Për të filluar kursin me entuziazëm, mund t'i inkurajoni ata të bëjnë të tyren rasti ku të mbani lapsat tuaj. Do të jetë një nga zanatet më praktike të vjeshtës ku mund të merrni pjesë!

Për të bërë këtë zanat, përveç një ndihme të vogël nga ju, atyre do t'u duhen materialet e mëposhtme: pëlhurë e ndjerë, një buton i madh, një kordon elastik, një vizore, një laps dhe një thikë e dobishme. Nëse doni të shihni se si është bërë, ju rekomandoj të lexoni postimin Rast i lehtë me laps të ndjerë.

Mbathje me kunja druri

Mbathje me kunja druri

Kur vjen i ftohti, nëse keni një oxhak në shtëpi, është e zakonshme të bëni shëtitje në fushë për të kërkuar shkopinj dhe degë të thata që shërbejnë si dru zjarri për t'u ngrohur kur temperaturat ulen. Nëse është kështu, mund të rezervoni disa nga ato dru zjarri për të bërë vepra artizanale të vjeshtës si këto. mbathje prej druri.

Me një stil rustik, këto slitë do t'i japin një prekje origjinale dhe unike dekorimit të tryezës suaj. Si materiale do t'ju duhet një regjistër me diametër mesatar, një sharrë, lëmues, furça, bojëra dhe llak. Kjo është një nga ato vepra artizanale që do t'ju marrë pak më shumë kohë për t'i bërë, por do të kaloni shumë mirë në proces, të cilën mund ta lexoni në postim. Mbathje me kunja druri.

Qepje libri i bërë me gome EVA

Pika e librit të maceve të vjeshtës

Me ardhjen e vjeshtës dëshironi më shumë të bëni aktivitete në ambiente të mbyllura për të mos u ftohur. Për shembull, duke bërë vepra artizanale ose duke lexuar librat në pritje që kanë mbetur nga vera. Si thua t'i bashkosh të dyja hobi për ta krijuar këtë Qepja e librit e bërë me gomë EVA?

Për të bërë këtë faqerojtës të lezetshëm në formë maceje, do t'ju duhet të merrni materialet e mëposhtme: një copë gome EVA, një copë shami të bardhë, një laps, gërshërë, një skedar gozhdë, një tapë dhe pak ngjitës. Në postim Qepje libri i bërë me gome EVA do të shihni se si bëhet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.