Stoli dekorative prej kartoni

Kuti kartoni

Në raste të caktuara, adhuruesit e zanateve si unë, ne dëshirojmë të bëjmë ndonjë objekt tjetër ose aksesor dekorativ për shtëpinë tonë. Në këtë mënyrë ne i japim prekjen tonë personale dhe unike, e cila nuk mund të blihet në dyqane.

Për këtë arsye, sot unë prezantoj këtë zanat që gjeta duke shfletuar në rrjetë. Bëhet fjalë për të vogla kuti kartoni në formë spirale, për t'i dhënë një prekje argëtuese dhe tërheqëse çdo cep të shtëpisë. Gjithashtu, këto kuti të vogla Ata janë një zanat që mund të bëhet me fëmijë, prandaj le të shkojmë në punë!

Indeks

materiale

 • shabllon.
 • Gërshërë.
 • Laps.
 • Gomë gomë.
 • Folio me ngjyra ose karton me ngjyrë.

Proces

 1. Duke ndjekur modelin, ne do të vizatojmë 10 unidades.
 2. gjendje e mirë.
 3. Mblidhni secilin model në formën e një spirale.
 4. Jepja atij vuelta.
 5. Mblidhni secilën pjesë brenda formë spirale.
 6. Bëni pak presion kur të mbaroni në mënyrë që përshtaten në formë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

13 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   yasmelis markano dijo

  Përshëndetje ... Çfarë kuti të bukura spirale ... Ju lutem mund të më dërgoni modelin në emailin tim yas24_melis@yahoo.es … Do të doja ta provoja ta bëja me djalin tim ..

 2.   Nancy dijo

  Përshëndetje e dua!
  Unë doja që ju të më dërgoni shabllonin me e-mail ju lutem! Urime totale, keni shumë gjëra të bukura!

 3.   Bruno dijo

  Përshëndetje kuti shumë të këndshme. Mund të më dërgoni modelin në emailin tim bgonzalezcano@gmail.com

  1.    Alison dijo

   A mund ta dërgoni shabllonin nëse ju është dërguar? ju lutem allmoyaflores@gmail.com

 4.   lia Becker dijo

  Ju lutem më dërgoni modelin e kutisë në emailin tim, është e bukur

 5.   Janina dijo

  Përshëndetje, e doja atë, por nuk mund të hyj në modele, kështu që ju mund ta dërgoni në emailin tim faleminderit shumë

 6.   Stacy dijo

  Përshëndetje, nuk mund të hyj në modelet për këto kuti. Ju mund t'i dërgoni në emailin tim: stacy_cf@yahoo.com ….Faleminderit

 7.   Maribel dijo

  Përshëndetje, mund të më dërgoni modelin për të bërë kutinë. Faleminderit

 8.   Camila gatica dijo

  Unë gjithashtu dua modelin ... ju lutem! Mund ta dërgosh tek unë! : *
  Do ta vlerësoja shumë !! Unë e dua këtë shumë të bukur. 🙂

 9.   Elizabeth dijo

  Nuk munda ta gjej shabllonin dhe i dua ato kuti, a mund ta dërgoni në emailin tim?

 10.   paula dijo

  Nuk e gjeta modelin, a mund ta dërgoni në emailin tim. Faleminderit pauarro@hotmail.com

 11.   Natalia dijo

  Shumë bukur !! a mund të më dërgoni shabllonin.
  Thanks !!

 12.   Elena Segura dijo

  Përshëndetje, kutitë janë të bukura, unë do ta vlerësoja nëse mund të më dërgonit shabllonin në emailin tim, ju lutem