Zemra e luleve për Shën Valentinin - Hap pas hapi

Në këtë punë praktike Unë ju mësoj se si të bëni një zemer lule për të dekoruar ose dhuratë në Dita e Shën Valentinit o Dita e Shën Valentinit. Materialet janë shumë të lira dhe të lehta për tu marrë, dhe zeja është shumë e thjeshtë për tu bërë.

materiale

Për të bërë zemer lule do t'ju duhen materialet e mëposhtme:

 • Karton
 • Fletë letre
 • gërshërë
 • Letër e kuqe
 • Rruaza
 • Prerës
 • Stërvitje rrethi me dy madhësi
 • laps
 • Silikoni me armë

Hap pas hapi

Gjëja e parë që do të duhet të filloni të krijoni tuajin zemer lule Do të jetë një copë kartoni, letër, laps, gërshërë dhe një thikë e dobishme. Ju duhet të kthehet nga gjysma e letrës dhe vizatoni në njërën nga gjysmat dy gjysma zemrash, gjysma më e madhe se tjetra, siç e shihni në imazhe. Prerë përgjatë vijave me çarçafin akoma të përkulur, në këtë mënyrë, kur shpalosni copën që keni prerë, do të merrni një zemër të përsosur dhe të plotë.

Opsioni tjetër është të gjurmoni ose printoni një zemër që keni gjetur në internet. Mos harroni se duhet të shënoni dy madhësi të ndryshme.

Për atë shabllon në karton. Shënoni me një laps të gjithë konturin në copë kartoni dhe prerë atë me një thikë të dobishme. Mos përdorni gërshërë për të shmangur shtypjen e skajeve të kartonit.

Tani që kemi bërë strukturën, ne do të krijojmë lule që do të mbulojë zemrën. Ju duhet stërvitje rrethore, njëri më i vogël se tjetri, ose duke mos arritur atë, prerë qarqet me gërshërë, gjithashtu gjysma e një madhësie dhe gjysma e një madhësie tjetër.

Kur ke shumë qarqet prerë ju do të duhet rruaza tuaj. Unë i kam zgjedhur ata e kuqe por me siguri edhe ngjyrat do ju duken mirë. Ngjiteni rruazën në të rrethi më i vogël me silikoni të nxehtë dhe rrudhë rrethi i thënë duke mbështjellë rruazën. Pastaj e ngjisni atë grup mbi rrethi më i madh, gjithashtu me silikoni. Dhe nga ana tjetër, ai mbështjell gjithçka përsëri me rrethin më të madh. Thyejini mirë për të shënuar palosjet e letrës.

Hapni letrën përsëri, por mos e drejtoni. Lere rrudhat dhe skajet lart. Fakti që rruaza është e dukshme është e mjaftueshme. Shikoni se si duket në imazhin vijues.

Bëni kaq shumë lule pasi keni nevojë për të mbuluar tuajin zemër kartoni. Sa më e madhe të jetë struktura, aq më shumë lule duhet të bëni, edhe pse këto mund të jenë edhe më të mëdha. Ngjitini ato me të silikoni për t'i rregulluar ato në moment dhe për t'u përmbajtur në mënyrë të përsosur. Ju gjithashtu mund të mbuloni të dy anët nëse do ta varni, ose të vendosni vetëm lule në njërën anë nëse do të ngjitet në një sipërfaqe.

Dhe kur të keni mbuluar tërë zemrën, kjo do të jetë rezultat.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.