Si të bëni zinxhirë çelësash pom pom leshi

si të bëni zinxhirë çelësash pom pom leshi

Sot ne do të ndajmë me ju një udhëzues për të bërë keychains me pompoms leshi.

Shumë e lehtë dhe e lirë e të bërit.

Pomponet e leshit përdoren për shumë gjëra, si të dekoroni dhomat, të dekoroni dyert dhe dollapët, sot do t'ju tregoj se si të bëni pompone leshi për të dekoruar keychains.

Keychains që mund të përdoren gjithashtu në dekorime të ndryshme, një prej tyre që po përdoret shumë kohët e fundit është për të dekoruar çanta dhe çanta.

Shihni sa lehtë arrijmë pompone te bukura.

Materialet për të bërë keychains me pompoms leshi:

 • Leshi me ngjyra të ndryshme të kombinueshme
 • gërshërë
 • Një pirun
 • Një drejtkëndësh kartoni
 • Unaza për çelësa

materiale për të bërë zinxhir çelësash pompom

Hapat për të bërë zinxhirë çelësash pom pom leshi:

Hapi 1:

Ne mbështjellim pirunin me disa rreshta leshi.

Për të na bërë të dukemi topolak, ideali është të paktën 50 xhiro.

hapi 1 zinxhir kyç pom pom

Hapi 2:

Ne kaluam një rrip leshi nga mënyrë transversale, siç e shohim në imazhin më poshtë:

hapi 2 zinxhir kyç pom pom

Hapi 3:

Ne lidhemi shumë fort, duke mbetur si forma e një harku.

hapi 3 zinxhir kyç pom pom

Hapi 4:

Ne heqim pirunin me shumë kujdes në mënyrë që pomponi ynë të mos ndahet.

hapi 4 zinxhir kyç pom pom

Hapi 5:

Ne prerë sythe që kishin mbetur rreth pomponit, siç e shohim në imazhin më poshtë:

hapi 5 zinxhir kyç pom pom

Hapi 6:

Në fillim nuk do të jetë shumë e rrumbullakët, prandaj na duhet prerë leshin e tepërt që e shohim në pompom.

hapi 6 zinxhir kyç pom pom

Hapi 7:

Qëndruar si në imazhi më poshtë:

hapi 7 zinxhir kyç pom pom

Hapi 8:

Ne bëjmë disa pompone në ngjyra të ndryshme, gjithmonë duke lënë disa centimetra në shiritin me të cilin lidhim qendrën.

hapi 8 zinxhir kyç pom pom

Hapi 9:

Ne prerë një shirit leshi më i gjatë dhe ne i lidhim pomponët në atë shirit.

hapi 9 zinxhir kyç pom pom

Hapi 10:

Për të bërë xhufkë leshi, ne fillojmë me përfundoni leshin në kutinë e kartonit, për ta bërë atë të armatosur mirë, gjithashtu Unë rekomandoj 50 xhiro.

hapi 10 zinxhir kyç pom pom

Hapi 11:

Ne kalojmë një shirit tjetër leshi sipër, siç e shohim në imazhin më poshtë:

hapi 11 zinxhir kyç pom pom

Hapi 12:

Ne heqim kartonin me shume kujdes.

hapi 12 zinxhir kyç pom pom

Hapi 13:

Ne lidhemi me një nyjë shiritin në majë.

Ne prerë sythe nga fundi.

hapi 13 zinxhir kyç pom pom

Hapi 14:

Përafërsisht 2 cm nga maja, ne lidhim një shirit tjetër leshi përsëri, siç e shohim në imazhin më poshtë:

hapi 14 zinxhir kyç pom pom

Hapi 15:

Ne bëjmë xhufka në ngjyrat e dëshiruara.

hapi 15 zinxhir kyç pom pom

Hapi 16:

Për të përfunduar, ne i lidhim xhufkat ngjitur me pomponët dhe ne vëmë unazën e çelësit.

Gati per perdorim!

hapi 16 zinxhir kyç pom pom

 

Shpresoj të kënaqeni, do të takohemi shumë shpejt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Camila Freccero dijo

  Me encanta