Навлака за перниче без патент во печатена ткаенина.

Перниче

Здраво на сите. Денес ви донесов упатство за Изработка на капакот на перничето без патент.

Можеме да направиме капак за прилагодено перниче да ставиме перница што веќе ја имаме или да направиме капакот на перницата со големината што ја сакаме и потоа да го додадеме фил. И можеме шие со рака или машина овој капак на перницата што ќе ти го покажам.

Перничињата се идеално надополнување за софи и кревети, а исто така како украс. Не пропуштајте го ова лесно туторствоto да направам покривка за перница без патент.

Материјали

  • Ткаенина што ќе ја користиме.
  • Ножици
  • Тема и игла или машина за шиење.
  • Шаблон

 

Постапка за правење на капакот на перницата без патент

Ние можеме направи шема на нашиот капак на перницата колку што сакаме но мора да земеме предвид должината на шарата да ја поделиме на три еднакви делови за да можеме да ја преклопиме и да ги имаме клапите да се издаваат со патентот.
Направив образец на капакот на мојата перница со овие мерења (50 x 150 см) и ќе го користам за да го објаснам упатството.

Првото нешто што ќе го сториме откако ќе го исечеме ткаенината според нашиот образец е мал раб на секој крај од ткаенината, како што гледаме на сликата.

Следното нешто е да се обележат трите третини од ткаенината како што покажувам на сликата.

Следно што ќе сториме е преклопете ги надворешните две третини што се преклопуваат на средина, имајќи предвид дека ткаенината мора да биде внатре, за да може шијте го и превртете го печатот е оставен на нас.

Перниче

Ние ги закачуваме рабовите на капакот на перницата и ние ги шиеме странитеКога ќе завршиме, ќе го превртиме и ќе го испегламе за да мувла, мора да биде така.

И подготвени, веќе имаме навлака за перница без нов патент, за украсување на нашиот агол, дневна соба или троседот.
Убав подарок е и да се подари на нова куќа или на пријатели кои штотуку се венчаа.

Перниците се совршено надополнување на декорацијата на домот и можеме многу лесно да направиме сопствен капак на перницата за да му дадеме совршен допир на нашиот омилен агол.

Се надевам дека ви се допадна ова упатство и дека ви беше корисно.

Остави ми ги твоите коментари!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.