Божиќна украсна чинија со снешко

божиќна плоча% cc% 83o-mun% cc% 83eco-de-снег-donlumusical

Божиќна декорација мора да и даде многу личен допир на нашата куќа и не можеме да ја оставиме на случајот. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова декоративна плоча за децал, идеален за украсување на вашите омилени мали агли на вашиот дом и можеме да ги користиме детските јадења што тие повеќе не ги користат.

Материјали за изработка на украсната Божиќна плоча

 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Трапило
 • копчиња
 • Подвижни очи
 • Постојани маркери
 • Руменило и памучно стапче
 • Чистач на цевки

Процес за изработка на украсната Божиќна чинија

 • За да започнеме ни треба А. пластична плоча или картон што го имаме дома.
 • Неговиот дијаметар ќе го измериме со линијар и со компас, ќе направиме а заокружи во ева гума и ќе го исечеме.

божиќна чинија со снешко

 • Со зелена ева гума ќе направиме тревата на пределот. Може да се исече со розови ножици. Веќе можете да ја видите големината на сликата, нешто помалку од половина од целиот круг.
 • Откако ќе заврши, ќе го залепиме на врвот на синото парче.
 • Ние, исто така, ќе намалиме 3 ева гумени кругови цели со различна големина. Ова е нешто лично, мора да го прилагодите на садот што ќе го користите.

божиќна чинија со снешко

 • Сега е време да се формира рацете на снешко. За ова ќе користам средства за чистење на цевки. Јас исеков 2 парчиња од 8 см и уште 2 од 4 см.
 • Ставете го малото парче под големото и извртувајте го како што е прикажано на сликата. Значи, ќе ги имаме и двете раце.

божиќна чинија со снешко

Сега е време да ги собереме сите парчиња.

 • Време е да одиме монтажа на работа. Прво, ќе го залепиме најголемиот круг на дното, а потоа средства за чистење на цевките така што тие ќе бидат под втората топка, средната.
 • Откако ќе се залепи средниот, ќе го залепиме малиот, што ќе биде главата.

божиќна чинија со снешко

 • Нашиот снешко ќе оживее со овие детали. Прво, ставете ги подвижните очи и помпонот, што ќе биде носот.
 • Потоа, поставете неколку точки со обележувач што ќе биде уста а исто така додадете малку руменило со сенката за очи и стапот.

божиќно јадење% cc% 83o-mun% cc% 83eco-de-снег-5

 • Со фин маркер ќе направам трепки и веѓи.
 • Парче ткаенина ќе биде наше Шал, врзете јазол како на сликата и потоа залепете го на снешко. Бидејќи нема да изгледа добро, ќе мора да му дадете неколку точки лепак за да остане фиксиран.

божиќна чинија со снешко

 • Последните детали за овој занает ќе бидат снегулки што ќе го поставам на небото и Јас ги копчамтоа ќе биде дел од стомакот на нашата кукла.

божиќна чинија со снешко

 • Сега треба само да го поставиме во нашата чинија и да можеме да го закачиме на кој било wallид во нашите простории.

божиќна чинија со снешко

Досега денешната идеја, се надевам дека ви се допадна. Ако е така, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи. Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.