Божиќни занаети со рециклирање. 3 новогодишни украси

Во денешниот пост ќе ве научам како да изведувате 3 занаети за Божиќ со рециклирање на работите што ги имаме дома. Тие се супер лесни и можете да направите многу различни модели за да ги прилагодите на вашиот украс за домот.

Материјали за изработка на Божиќни украси

 • Штипки за облека
 • Плута од шишиња
 • Капак од стаклени тегли
 • Тијарес
 • Лепак
 • Обоена ева гума
 • Машини за удирање во форма
 • Cица или јаже
 • Обоени помпони
 • Црна карта
 • Постојани маркери
 • Украсени трудови

Постапка за изработка на новогодишни украси

На ова видео можете да видите Сите чекори да се следат за да се направат овие новогодишни украси со рециклиран материјал. Запомнете дека во каналот имаме многу повеќе идеи.

ИДЕА 1

 • Откачете ги штипките за облека.
 • Лепете го секој пар одзади.
 • Изградете ја structureвездената структура и залепете ги парчињата заедно.
 • Украсете ја starвездата по ваш вкус.
 • Додадете низа за да ја закачите на дрвото.

ИДЕА 2

 • Исечете круг од црна градежна хартија и залепете го на капакот.
 • Украсете го горниот раб со помпони.
 • Исечете некои лисја и залепете ги покрај aвезда во центарот.
 • Напишете го зборот „Ноел“ и направете неколку starsвезди.
 • Залепете низа бисери од позади.

ИДЕА 3

 • Исечете ги тапите на половина.
 • Формирајте трска со 7 парчиња.
 • Залепете ги внимателно.
 • Украсете ги со кругови украсена хартија.
 • Формирајте ги лаковите со зелена ева гума и лепете една врз друга.
 • Стави кабел за да може некаде да го држиш.

Досега денешните идеи, се надевам дека многу ви се допаднаа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.