Валентин глувчето да се прави со деца

Овој занает е забавен и многу лесен за правење со деца. Тоа е забавно глувче за в Valentубените, децата можат да го направат овој прекрасен занает и да му го дадат на некој специјален за нив! Не пропуштајте ги деталите бидејќи не е потребно многу време да се направи тоа и Резултатите се многу добри.

Идеално е да се прави со момчиња и девојчиња постари од 6 години, така што тие можат да го сторат тоа самостојно само со следење на неколку упатства. Ако децата се помлади од 6 години, тие исто така можат да го сторат тоа, но тоа го прават со нив и внимавајќи да не се повредите со ножици или да ги злоупотребувате материјалите.

Што ти треба

 • 1 мал лист црвена пена ева со сјај
 • 1 мал жолт сјај Ева гумен лист
 • 1 картон ролна тоалетна хартија
 • 6 мали ленти од сина светкава хартија
 • 1 молив
 • 2 подвижни очи
 • 1 ножици
 • 1 шише бел лепак
 • 1 црвен маркер

Како се прави занаетчиството

Прво нацртајте срце на црвениот гумен чаршав Ева и кога ќе го исечете користете го истото срце за да направите друго потполно исто. Потоа нацртајте помало срце на жолтото сјајно гумиче Ева. Следно исечете 6 мали ленти или 3 малку подолги ленти од сина светкава хартија.

Кога имате сè подготвено и организирано, ќе мора да ги залепите елементите само како што се појавуваат на сликите. Прво залепете ги очите со бел лепак. Потоа залепете ги ушите на картонската ролна тоалетна хартија, потоа за носот, Лепете ги лентите како мустаќи како што гледате на сликата и потоа залепете ги во центарот на ролната.

Конечно, земете го црвениот маркер и нацртајте ја устата за да го направите смешниот глушец уште посмешен. Willе биде подготвен да подари!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.