Венец за Ноќта на вештерките да се направи со деца

Оваа венец за Ноќта на вештерките е идеална да се прави со деца и исто така ќе биде одлична за украсување на домот за најсмешната и најстрашната забава во годината. Може да се користи за украсување на домот или детската спална соба. Тие ќе сакаат да можат да го направат, а исто така да украсат со нешто што самите го направиле.

Идеално е да се прави со деца над 6 години, бидејќи на тој начин можат да ги исечат парчињата независно, но ако се помали ќе им треба само помош од возрасен. Не пропуштајте го овој занает бидејќи е многу едноставен.

Materialsе ви требаат материјали

 • 1 црн картон
 • 1 портокалова картичка
 • Цело
 • Тијарес
 • 1 молив
 • Бришач
 • Бело јаже

Како се прави занаетчиството

Првото нешто што ќе треба да направите е да ги нацртате формите што треба да се исечат на картонот со молив. На портокаловиот картон исечете ги тиквите и на црната, застрашувачки форми како лилјак, лут був или череп. Ова се формите што ги направивме за нашата венци за Ноќта на вештерките.

Откако ќе се направат облиците, тие внимателно ќе се исечат за да се вклопат. За да ги исечете облиците внатре, како што се очите и устата, можете да го направите со ножици, но со можност да ви помогнете со секач.

Откако ќе ги исечете сите форми, исечете ја белата низа до големината што ви треба за вашата венци. Откако ќе го подготвите ова, да ги залепите формите, идеално е да користите лента. Ја ставате лентата зад секоја форма на исечок за да ја залепите на белата низа.

Кога ќе се залепат сите форми, можете да го закачите на wallидот! Ставете по малку лента на секој крај од низата, така што таа добро ќе се залепи на theидот.

Ако која било форма е лабава, ставате малку повеќе лента на грбот, така што ќе се држи до theидот, и воила!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.