Гумен кловн Ева за украсување на забави за деца

Кловновите Тие се карактери кои се појавуваат на многу забави. Во овој пост ќе ви покажам како да ја направите оваа совршена гума ева за да му дадете оригинален допир на вашите и да ги изненадите гостите.

Материјали за правење кловн за забави

 • Ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Стапче за ражен
 • Постојани маркери
 • Подвижни очи
 • Црвени помпони
 • Ева гумени удари

Постапка да се направи забава кловн

 • За да започнете ви треба два круга ева гума боја на кожа, моја мерка Со дијаметар од 6 см.
 • Залепете го стапот за ражени на врвот на една на половина.
 • Потоа ставете го другиот одозгора за да може да се формира главата на кловнот.

 • За да се формира уста Goingе го користам истото порибување како главата на кловнот.
 • Willе го нацртам долниот преглед со молив и ќе ја завршам формата на насмевка.
 • Подоцна, ќе го исечам ова парче.

 • Stickе и го легнам белото парче на лицето и ќе ја насмеам со црвен маркер.
 • Тогаш ќе го удрам носот што е црвена помпон.
 • Ги чувам очите.

 • Еднаш залепена очите, Јас ќе ги направам трепките со црн маркер.
 • За да се формира перика Toе користам пена од виножито и удар од цветна дупка.

 • Beе ги лепам сите цвеќиња околу главата за да ги имитирам кадрици на нејзината коса.

 • Тогаш ќе формирам горната капа Со овие парчиња, тоа е многу едноставно.
 • Лепете ја црната лента на дното.
 • Потоа ставете ја светкавата лента на врвот.
 • Сега само треба да го залепите на главата, малку наклонети.

 • За да ја завршам оваа работа, ќе направам одлично лептир машна користејќи ги овие две парчиња ева гума.
 • Завртете го големиот и заврткајте го малиот со помош на мал притисок, така што ќе се поправи.
 • Залепете ја машничката врз стапот за да го завршите проектот.
 • И сега можете да го поставите вашиот кловн каде и да сакате да ја декорирате вашата забава или кој било друг занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.