Како да направите организатор за обележување на пенкало со рециклирање лимени конзерви

Во ова туториал Јас ве учам да создадете А. маркер организатор на пенкало и повторна употреба на боите Резервирајте лименки. Тој е многу декоративен и пред сè е доста корисен, бидејќи ќе ви помогне да ги нарачате сите ваши слики по боја, за да ви заштедиме многу време при изборот на овие секогаш кога сакате да ги користите.

Материјали

Да го сториме маркер организатор на пенкало ќе ви требаат многу малку материјали:

 • Резервирајте лименки
 • Акрилни слики
 • Картонска кутија
 • Плоча за предење
 • Силиконски пиштол или топол силикон

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство на нашите YouTube канал можете да го видите процесот на изработка на маркер организатор на пенкало, на овој начин ќе видите колку е лесно да се направи тоа и исто така многу забавно. Го можеш тоа себе си без никаков проблем.

Веќе видовте дека е едноставно како да го насликате работ на секоја конзерва со различна боја и да ги лепите на грамофонот.

Важно е да користите акрилна боја која не е премногу течна бидејќи во спротивно премногу ќе се лизне низ конзервите. Истурете го директно од тенџерето до Борд Од конзервата. Не заборавајте да ставите нешто под него, како картонската кутија што сте ја виделе во видео-упатство или хартија, за да не се извалка површината каде што работите. Не додавајте премногу боја ако не сакате да потрошите многу материјал.

За лепење на конзервите ќе видите дека сум користел топол силикон o силикон во пиштол. Други лепила како ладен силикон, лепило за контакт, пластично лепило, лепило за монтирање или дури и инстант лепило исто така ќе ви одговараат.

Отсега па натаму, останува само организирајте го вашиот материјал. Благодарение на различните бои со кои ги обележавте конзервите, можете да ги нарачате лесно, а исто така и декоративно.

Сигурно ако ви се допадна ова упатство можеби ќе ги сакате другите креативно рециклирање а исто така и за повторна употреба на лимени конзерви. Затоа, ви ја оставам врската до ова туториал: 3 лесни идеи за рециклирање лимени конзерви.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.