15 занаети за Ноќта на вештерките за деца

Занаети за Ноќта на вештерките за деца

Ноќта на вештерките доаѓа! Една од прославите што најмногу им се допаѓа на децата бидејќи е одлична прилика да се облечат како нивните омилени ликови, да играат игри за плашење и да соберат многу бонбони од куќите во соседството.

Меѓутоа, ако имате хоби за изработка, овој празник е исто така добро време за да ја развиете имагинацијата и креативноста. Во овој пост ви прикажувам неколку Занаети за Ноќта на вештерките за деца за најмалите да имаат експлозија овој октомври. Од бонбони, обележувачи и венци до слики и разни чудовишта за играње. Не го пропуштај!

Индекс

Како да завиткате бонбони за Ноќта на вештерките

Бонбони за Ноќта на вештерките

Малите сакаат слатки и за да прослават забава од овој тип, слатките никогаш не можат да изостанат. Типично е за Ноќта на вештерките децата да одат од куќа до куќа барајќи слатки велејќи ја познатата фраза „трик или лекување“.

Ако чекате на вашата врата за маскирани деца да бараат слатки или ќе прославите забава дома со најмалите, овој занает ќе биде многу корисен и е еден од Занаети за Ноќта на вештерките за деца полесно да се подготви.

Е ви требаат само неколку бонбони, маркери, хартија за завиткување, ножици и лепак. Ако сакате да научите како да го направите тоа, не пропуштајте ја објавата Како да завиткате бонбони за Ноќта на вештерките.

Чудовиште пакет да даде бонбони за Ноќта на вештерките

Чудовиште со бонбони за Ноќта на вештерките

Друг начин да ги спакувате бонбоните што ќе се поделат на забавата за Ноќта на вештерките толку убаво мало чудовиште пакетНа На децата ќе им се допадне! Особено ако се забавуваат сами да ги подготвуваат овие обвивки, а потоа да ги поделат меѓу останатите гости на настанот, без разлика дали се други деца или возрасни. Никој не се огорчува од бонбони!

Неколку материјали ќе бидат доволни за да го направите овој пакет со бонбони чудовишта, а можеби и веќе имате многу од нив дома: картон од ролна од тоалетна хартија, обоени картички, занаетчиски очи, пиштол за топол лепак и ножици. Тоа е уште еден од наједноставните и највкусните занаети на Ноќта на вештерките за деца што можат да го подготват дома или на училиште. Откријте ги упатствата во објавата Чудовиште пакет да даде бонбони за Ноќта на вештерките.

Смешни лолички стапчиња за Ноќта на вештерките

Ноќ на вештерките стапчиња за јадење

Ова е еден од најлесните занаети за Ноќта на вештерките за деца со кои малку по малку ќе им го покажете значењето на оваа забава и за што станува збор доколку се уште се многу млади. Тие исто така ќе се забавуваат многу!

Со ваш надзор можете да им помогнете да ја подготват оваа забава Ноќта на вештерките се држи во форма на чудовиштаНа Е ви требаат само малку стапчиња, обележувачи во боја, подвижни очи, ножици, лепак, лента и бела жица. Можете да видите како се прави чекор по чекор во објавата Смешни лолички стапчиња за Ноќта на вештерките.

Мумија од црн картон за Ноќта на вештерките

Мама за Ноќта на вештерките

Мумиите се еден од најкласичните ликови за Ноќта на вештерките што се облекуваат и прават занаети. Ако на овие забави сакате да ги рекреирате со најмалите сите знаци на Ноќта на вештерките, ова црна картонска мумија не може да недостасува од вашата листа.

Тоа е исто така еден од најлесните занаети за Ноќта на вештерките што можат да го направат децата! На децата ќе им треба само црна градежна хартија, занаетчиски очи, бела волна за изработка на завои, лепак, лента, молив и ножици. Многу од нив децата ги чуваат во нивните училишни кутии, па ќе ги имаат при рака.

Чекорите за создавање на оваа мумија се многу лесни. Откријте ги упатствата од овој прирачник, во објавата Црна картонска мумија за Ноќта на вештерките.

Занаети за Ноќта на вештерките за деца. Сликање на вештерки

Кутија за вештерки на Ноќта на вештерките

Ноќта на вештерките е исто така добро време за децата да ја развијат својата креативност правејќи цртежи или занаети за украсување на куќата, забавата или нивната училница на училиште со оваа тема.

Како за правење на сликање на мала вештерка да се забавуваш? Со неколку материјали што ги имате дома и шаблонот што ќе го најдете во објавата Занаети за Ноќта на вештерките за деца. Сликање на вештерки Сигурно најмалите ќе можат да направат супер оригинална слика што ќе сакаат да им ја покажат на сите?

Нема да ви треба многу време за да го направите тоа и во објавата ќе го најдете видеото со упатствата. Покрај тоа, може да се прилагоди со сликање на ликот на Ноќта на вештерките што ви се допаѓа најмногу: дух, вампир, врколак, итн.

Како да направите слатки за Ноќта на вештерките во форма на дух

Духови за Ноќта на вештерките

Ова е уште еден од занаетите на Ноќта на вештерките за деца што ќе им се допадне најмногу бонбони во форма на духНа Едноставни се за подготовка и важат и за украсување на масата доколку правите детска забава за Ноќта на вештерките за да се забавуваат најмалите. Тие можат да ви помогнат да ги подготвите!

Willе ви требаат само следниве материјали: лижавчиња, црн маркер, портокалова и црна лента за кабел, бели чаршафи и ножици. За кратко време ќе имате некои фантастични мали духови за да ги изненадите сите гости.

Во објавата Како да направите слатки за Ноќта на вештерките во форма на дух ќе ги најдете сите чекори за да ги направите.

Како да направите црна мачка фигура за Ноќта на вештерките

Ноќ на вештерките црна мачка

Не можете да пропуштите убаво Црна Мачка да ја украсите вашата куќа за Ноќта на вештерките. Децата ќе сакаат да го прават овој занает! Willе ви требаат картонски цевки, ножици, црна боја, црно -бел картон, лепак и маркери.

Процесот е многу едноставен. Затоа е еден од занаетите на Ноќта на вештерките за деца што ви препорачувам да го направите со него. Tomorrowе ви треба само малку утре за да ги соберете парчињата и да го насликате. Можете да видите како е направено во објавата Црна мачка за Ноќта на вештерките.

Венец за Ноќта на вештерките да се направи со деца

Венец за Ноќта на вештерките

Дали планирате да организирате детска забава за Ноќта на вештерките оваа година и сакате да ги изненадите гостите правејќи поголем дел од украсите рачно? Значи, мора да го погледнете ова Венец за Ноќта на вештерките да се направи со деца.

Многу е шарено и многу лесно се прави! Покрај тоа, најмалите ќе бидат воодушевени што ќе можат да учествуваат за да ви помогнат во тоа, затоа е еден од занаетите на Ноќта на вештерките за деца што ви препорачувам да го подготвите заедно со нив.

За да ја подготвите оваа забавна венец, ќе ви требаат материјали како црн и портокалов картон, гума, малку бела жица, лента, моливи и ножици. Ако сакате да ги видите чекорите за да го направите тоа, ви препорачувам да го прочитате постот  Венец на Ноќта на вештерките за правење со деца.

Гумени обележувачи ева вештерка за Ноќта на вештерките

вештерки вештерки

Ако малите сакаат да читаат, сигурно на Ноќта на вештерките ќе подготват многу приказни и страшни приказни за читање. За да се сетите на која страница читаа, нема ништо подобро отколку да имате помош од обележувач. Како да ја искористиме можноста да предложиме да направиме а обележувач со форма на вештерка? Тоа е еден од најсмешните занаети за Ноќта на вештерките за деца. Тие ќе успеат да им дадат допир на страв на сите ваши книги! Исто така, како подарок за Ноќта на вештерките е фантастична идеја.

За да го подготвите овој обележувач, ќе ви требаат овие материјали: Ева гума, лепак, дрвен стап, ножици, подвижни очи и конец, меѓу другите. Ако сакате да ги откриете останатите материјали и како е направено, ви препорачувам да го прочитате постот Гумени обележувачи ева вештерка за Ноќта на вештерките.

Мексикански черепи за да го прослават Денот на мртвите или Ноќта на вештерките

череп ден на мртвите Ноќта на вештерките Донлумузичен

Многу популарен украс што во последно време се шири низ целиот свет за да го прослави Ноќта на вештерките се познатите мексикански ден на мртвите черепиНа Тие се користат за украсување на различни простории на место, а исто така и во светот на кондиторските производи. Тие се неверојатно разновидни!

Ако сакате мексикански черепи, со нив малите можат да ја развијат целата своја креативност кога ги создаваат, бидејќи постојат многу начини да ги украсите. Во објавата Мексикански черепи за да го прослават Денот на мртвите или Ноќта на вештерките Е ги најдете сите упатства за да направите еден од најубавите занаети за Ноќта на вештерките за деца.

Е ви треба само CD или компас, гума од пена во боја, ножици, лепак, постојани маркери и удирања со пена.

Направи сам лилјак за Ноќта на вештерките

Клип за лилјаци за Ноќта на вештерките

За следниот занает нема да ви требаат повеќе од 5 минути и можете да го направите во само три чекори. Ова е забава клип во форма на лилјак идеално да го закачите од завесите на куќата и да му дадете застрашувачки допир на овие забави. Тоа е еден од наједноставните занаети за Ноќта на вештерките за деца што ќе го најдете.

Willе ви требаат само дрвени пинцети, боја и црн картон, подвижни очи, лепак, молив, ножици, четки и чаршафи. Можете да видите како е направено во објавата DIY лилјак за Ноќта на вештерките.

Духови од хартија за украсување на вашата забава за Ноќта на вештерките

духови од хартија за вештерките

На духови Тие се уште еден од класичните ликови што не можат да недостасуваат во ниту една забава со теми за Ноќта на вештерките. Ги има насекаде! Следниот занает е добра придружба за украсување на завесите и полиците дома или во училницата заедно со штипки во форма на лилјаци.

Ова е еден од занаетите на Ноќта на вештерките за деца за кој нема да ви требаат многу комплицирани материјали. Напротив, тие се основни работи што ќе ги имате дома: бели чаршафи, ножици, молив, црн траен маркер и лепак. Ако сакате да видите чекор по чекор како се произведува, не пропуштајте ја објавата Духови од хартија за украсување на вашата забава за Ноќта на вештерките.

Детска картичка со чудовишта за прослава на Ноќта на вештерките

Картичка за чудовишта за Ноќта на вештерките

Или да им честитам на забавата или да ги поканиме децата на еден, следниот занает ќе биде многу корисен. Е детска картичка на чудовишта за да го прослават Ноќта на вештерките.

За да го направите тоа, ќе ви требаат марки за чудовишта, иако ако ги немате, можете да го преземете образецот што ќе го најдете во оригиналниот пост. Останатите материјали што ќе ви бидат потребни се: картон, маркери и моливи во боја, лепак, ножици и сива ева гума. Ова е еден од најзабавните и најживописните занаети на Ноќта на вештерките за деца!

Ако сакате да го видите целиот процес на создавање на овој занает, ве советувам да го прочитате постот Детска картичка со чудовишта за прослава на Ноќта на вештерките.

Крвави очи подлоги за украсување на Ноќта на вештерките

гумени поделници ева Ноќта на вештерките

Искористувајќи ја темата за Ноќта на вештерките, можете да ги подготвите супер оригинални подлошки да ја украсите вашата куќа или забава. Може да се претстават во различни стилови, но овој со крвави очи е многу соодветен за оваа пригода! Зарем не мислите?

Материјалите што ќе ви бидат потребни за овој занает се ЦД, гума од пена во боја, ножици, лепак, картон и маркери. Можете да видите како се прави со кликнување на објавата Подножје со очи во крвта за украсување на Ноќта на вештерките.

Постер «BOO» за Ноќта на вештерките

 

Постер за Ноќта на вештерките

El постер «BOO» за Ноќта на вештерките Тоа е еден од најинтересните занаети за Ноќта на вештерките за деца со кои најмалите во куќата можат да ги декорираат своите соби. Можете да го закачите на вратата за да плашите кој и да се јави, на некои завеси или на полица. Каде на друго место ви се допаѓа!

Главните материјали што ќе ви требаат за да го направите овој занает се картон, акрилни бои, лента, жици, четки и уште некои работи што можете да ги откриете во објавата Постер «BOO» за Ноќта на вештерките веднаш до упатствата за создавање на занаетот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.