Ноќ на вештерките тиква направена од списание

 

тиква_преглед

Уште еден Типични украси за Ноќта на вештерките се тиква украсено со застрашувачко лице и во овој пост создаваме модерна и поинаква верзија на оваа тиква направена од списание.

На овој начин, ќе украсиме лесно, брзо и ќе ја рециклираме нашата куќа без да трошиме тиква.

Материјали

 1. Списание.
 2. Парче ткаенина. 
 3. Лепак
 4. Ножици 
 5. Молив.

Proceso

тиква_преглед2

Е нацртаме половина тиква четкање на 'рбетот на списанието и ќе го пресечеме целото списание страница по страница. Откако ќе го пресечеме целиот магазин, ќе закачиме молив на 'рбетот и ќе ги споиме првите и последните страници, затворајќи ја тиква.

Конечно, ќе врземе крпа од лента на врвот на моливот како да се лисја од тиква и ќе го имаме нашиот украс подготвен Ноќта на вештерките.

тиква_преглед3

До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.