Подножје со очи во крвта за украсување на Ноќта на вештерките

гумени поделници ева Ноќта на вештерките

Подножјето Тие се декоративни елементи кои имаат илјада форми и стилови. Како што сме со темата на Ноќ на вештерките, во овој пост ќе го предложам ова полн со Крвави очи на кој ќе ги поддржувате вашите пијалоци. Вашите гости сигурно ќе се изненадат.

Материјали за правење на Ноќта на вештерките

 • ЦД
 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Картон
 • Постојани маркери
 • Ножици за розење

Процесот на изработка на Ноќта на вештерките

 • Со помош на cd исечете круг од картонот. Јас имам користено една од житни кутии.
 • Направете го истото со парче од гума ева негара, ќе имаш два круга, еден картон и еден црн.

гумени поделници ева Ноќта на вештерките

 • Со две дупки со кружни кругови, пирс околу ева гумата оцрни ги очите што сакаш да ги има твојот костер. Користев две големини за да го направам поразновиден.
 • Со бела гума ева направете ги круговите за да ги вметнете во дупките што сме го направиле во црна гума ева. Тие треба да одговараат совршено.

гумени поделници ева Ноќта на вештерките

 • Залепете го овој комплет на картонскиот круг што го пресековме на почетокот.
 • Со трајни маркери ќе започнеме нацртај ги очите. Прво ќе го направиме делот во боја, јас користев зелена, сина и кафеава боја.
 • Со црн маркер, обојте ја зеницата на секое око.

гумени поделници ева Ноќта на вештерките

 • Сега ќе ви дадам некои детали со црвен маркер што ќе биде нервите на нашите крвави очи.
 • Со бел маркер или акрилна боја ќе ви дадам малку искри во очите за да бидат пореални.
 • За да ја завршам нашата работа, скратив друг круг малку поголем да се создаде раб до црниот круг и го исеков со розеви ножици, така што останува со тој цртеж, но ако го немате, можете да го исечете мазно или како што сакате.

гумени поделници ева Ноќта на вештерките

И така е завршен нашиот подмачкувач со крвави очи да ја украси вашата забава за Ноќта на вештерките. Се надевам дека ви се допадна, ако сакате, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

гумени поделници ева Ноќта на вештерките

Се гледаме на следната идеја.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.