Чизми на фимо или полимерна глина како детал за крштевки

покритие за чизми

Времето на Би-Би-: свадби, крштевки y communions. Поради оваа причина, во ова упатство ќе ве научам како да моделирате некои Чизми на фимо или полимерна глина како детал за крштевки.

Бои што ќе ви требаат за да направите чизми „Фимо“ или полимерна глина

Ова зависи малку од тоа како сакате да ги дизајнирате чизмите, но ако ги направите како во ова упатство, ќе ви требаат само две бои. Еден за чизмите и еден за основата и врвките, кои во овој случај ги искористив истите за комбинирање.

Препорачувам да изберете светлосен тон за основата, бидејќи е дизајниран да ги напише името и датумот на момчето или девојчето што starsвезди на прославата, за да можете да им го дадете на гостите како сувенир на настанот.

Чекор по чекор

Да почнеме од дното.

база за чизми

 1. Создадете топка со светлосен сенка.
 2. Изматете го со сила и со рамен прибор за да биде помазно.

Сега ќе започнеме со чизмите.

розови чизми

 1. Направете две еднакви топчиња од бојата што сте ги одбрале за чизмите.
 2. Создадете пад со секоја топка со тркалање на прстот надолу од едната страна на топчето.
 3. Соберете ги двете капки малку на горниот дел и залепете ги на основата што сте ја создале претходно.

За да направам дел од врвките, наместо да направите долг хуро и да го навивате, ќе ви кажам трик за полесно и безбедно да се вклопи.

врвки за чизми

 1. Создадете две топчиња од бојата што ја сакате врвките.
 2. Здроби ги.
 3. Лепете ги на чизмите на најистакнатиот дел од овие.

Како што можете да видите, ќе се чини дека тоа е кабелот, бидејќи ќе ги покрие дното и горниот дел, но во реалноста тоа е само здробена топка.

Врвови на чизми

 1. Создадете две топчиња со иста боја како и чизмите.
 2. Ставете ги над делот од врвките што штотуку ги направивте.
 3. Притиснете ги двете топчиња со шил.

врвки со лак

 1. Направете топка во боја на врвките.
 2. Со него создадете тенка хуро.
 3. Преклопете го на половина создавајќи V и залепете го на чизмите.
 4. Со друг шприц, креирајте Б.
 5. Залепете го над V погоре.

Направете го истото со другиот багажник и ова ќе биде резултатот.

фимо-чизми


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.