Авион со штипки за облека и стапчиња за мраз

Авион со штипки за облека

Авионите секогаш го привлекоа вниманието на најмалите. Многу е вообичаено да ги гледаме како си играат со нив или да ги гледаат со лица како се тресат кон небото, прашувајќи се како тој уред може да се качи таму горе. Овие играчки се многу добри за вашата фантазија и генијалност.

Затоа, денес ве учиме како да направите минијатурни авиони материјали рециклирани. На овој начин, ние ги учиме на тоа ја фаворизираат животната средина со овој вид на процес на рециклирање.

Материјали

 • Лепак или силикон.
 • Снопови за облека.
 • Стапчиња од попсикули (големи и мали).
 • Четка
 • Темпера.

Proceso

 1. Сликање на стапчиња од попуплица со вашата омилена боја. Нека се исуши.
 2. Сликање на алиштата со друга боја што се држи до неа и нека се исуши.
 3. Залепете го најмало стапче за мерка на делот каде го притискаме стегачот. Ова ќе биде перка на нашиот авион.
 4. Вметни две стапчиња со поголема мерка, на паралелен начин, над областа што стискачот ја притиска.

Повеќе информации - Занаети од хартија


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)