Божиќна топка со прирабница за готвење

Божиќна топка со прирабница

Во ова време од годината, каде веќе нè напушта месецот ноември, често е тоа куќите се украсени со божиќни мотиви типичен, Божиќни топки, мали ангели, Новогодишна елка или живата сцена на раѓање итн. Декорации со мотиви за овие датуми што можеме да ги направиме и самите со материјали од целата куќа.

Ова е она што го направив само со балон, влакна за готвење и мал ѓердан од кукли. Елегантна и сензационална божиќна топка елегантен и уникатен што не презема многу чекори за да го стори тоа. Овие можат да бидат одлични во кој било агол од куќата како украс.

Материјали

 • Навој прирабница за готвење.
 • Кола
 • Вода
 • Четка
 • Широко стакло.
 • Зглоб или лак ѓердан.

Proceso

Прво на сите ќе го надуваме балонот до степен до кој ги сакаме нашите Божиќни топки. Избрав средна големина од тој начин ќе изгледа многу поелегантно.

Тогаш ќе направиме а мешавина од вода и лепак во еднакви делови за да го направиме меганџот во кој ќе ја залепиме конецот на прирабницата на балонот.

Потоа, ќе нанесеме малку лепак за лепак на првите нишки така што овие ќе бидат поправени и ќе го засукаме целиот балон со прирабницата.

На крај, ги миеме балонот и прирабницата со претходниот меганџ лепак и вода и оставете ги да се исушат околу 24 часа. Подоцна, ќе го дупнеме балонот и ќе ја имаме нашата скапоцена божиќна топка, на која треба да му врземе само лак или ѓердан за да го обесиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.