Бонбони со стаклена чаша

Бонбони со стаклена чаша

Домашните десерти мора да бидат заштитени од надворешниот воздух за да не станат тврди или да ги напаѓаат инсекти како муви или мравки. Овие додатоци мора да бидат изработени од стакло за да можат да се гледаат внатре, т.е. Скршено стакло тоа ќе ни помогне за овој занает.

на стаклени чаши обично се кршат многу лесно бидејќи овој материјал е многу чувствителен. Но, овде го искористиме тоа за да направиме А. елегантни бонбони за десерти со многу модерен стил.

Материјали

 • Скршена чаша чаша.
 • Силиконски.
 • Стринг.

Proceso

 1. Нанесете малку силикон на делот каде што е скршен чашата за да се избегнат посекотини.
 2. Нанесете повеќе силикон на стеблото на стаклото и одете лепење на јажето обвивна.
 3. Покријте ја целата површина стеблото.
 4. Нанесете повеќе силикон во основата и продолжете со лепење на јажето.
 5. Јамка да се направи тоа рачка на бонбони кутија.
 6. Нека се исуши.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.