Како да направите букет цвеќе со чипка

како да направите букет цвеќе со чипка

Како а Симпатичен подарок или едноставно да ја наполниш својата куќа со цвеќиња.

Денес ќе ви покажеме како да направите букет цвеќе со чипка.

Долињата Тие се супер деликатни и затоа се широко користени да прават занаети.

Со нив можеме да елаборираме разни украси, од венци, држачи за торта, маси за украсување и исто така можеме направи убави цвеќиња.

со doilies цвеќиња можеме да направиме централни парчиња за украсување на 15-ти роденден, па дури и свадби. Ние исто така можеме направи убав букет, како оној што ти го донесувам денес и украсувам каков било простор во твојата куќа.

Долињата се многу слична на чипка и секогаш ќе изгледа деликатно украс со крошни.

Одиме чекор по чекор:

Материјали за правење букет цвеќе со перки:

 • Doilies, тие можат да бидат бели или обоени
 • Цинтас
 • Тијарес
 • Дрвени стапови
 • Силиконски лепак

материјали за правење букет цвеќе со крошни

Чекори за да направите букет цвеќе со перки:

Чекор 1:

Ние преклопуваме чипката на половина.

чекор 1 букет цвеќе со чипка

Чекор 2:

Отвораме и каде ја оставивме ознаката на преклопот сечеме на половина пат за

чекор 2 букет цвеќе со чипка

Чекор 3:

Се тркаламе одење наоколу и на крајот се затвораме и лепиме со капка силикон.

чекор 3 букет цвеќе со чипка

Чекор 4:

Останувајќи како што гледаме подолу:

чекор 4 букет цвеќе со чипка

Чекор 5:

Го поминавме дрвен стап внатре и надвор. Willе забележите дека имаат мала дупка низ која стапот лесно ќе помине таму, ако не направи мал притисок и улогата на блонда попушти на

чекор 5 букет цвеќе со чипка

Чекор 6:

Ние правиме разни цвеќиња и се затвораме со лента. Тие можат да направат лак или едноставно да ја залепат лентата со малку силикон.

чекор 6 букет цвеќе со чипка

Чекор 7:

Ние правиме конус на картон бојата што ја сакаат.

Да се ​​направи конусот, исечете правоаголник од картон и навивам, како на сликата подолу.

чекор 7 букет цвеќе со чипка

 

Чекор 8:

За да завршиме, ги поставуваме нашите rгосподар на цвеќиња со перки, во внатрешноста на картонскиот конус.

Тие можат да го декорираат конусот со панделки и материјали по избор.

 

чекор 8 букет цвеќе со чипка

Се надевам дека ви се допаѓа

Се среќаваме следно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.