Орнамент од виси гума ЕВА за подароци за Денот на вineубените

Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова Толку оригинален украс да се даде на Денот на вineубенитен Направен е од ева гума и е совршен за детал на тој ден.

Материјали за правење украс на в theубените

 • Обоена ева гума
 • ЦД
 • Молив
 • Тијарес
 • Лепак
 • Ева гумени удари
 • Постојани маркери
 • Cица или конец
 • Акции на картички или обоени фолија

Процес на изработка на украсот на в Valentубените

 • За почеток, земете го ЦД и нацртајте го прегледот со молив на парче зелена хартија или картон.
 • Исечете го кругот многу внимателно.
 • Сега, со двобојна зелена ева гума, ќе формирам некои лисја, не е важно што не излегуваат сите исти.

 • Постепено лепете ги лисјата околу кругот, водејќи сметка тие да бидат повеќе или помалку на исто растојание едни од други.
 • Сега со дупчење на дупката цвет Toе направам неколку бели и ќе ги залепам помеѓу чаршафите.
 • Со црвен маркер ќе направам центарот на цвеќето да му дадеме поголема боја на нашиот украс.

 • Со дупчење од дупка големо срце Redе направам еден со црвена гума.
 • Goingе го залепам на нашиот украс.
 • Useе го користам сребрениот маркер за да пишувам зборот „Loveубов“ а потоа црно за да го допрете контурата и да го дефинирате зборот за да изгледа добро.

 • Да му дадам поголема конзистентност на нашиот украс во кој одам залепете круг од ева гума на грбот.
 • Исечете круг со помош на cd.
 • Ставете малку лепак и ставете парче од кабел или конец тоа ќе ни помогне да го обесиме.
 • Залепете го нашиот украс одозгора внимателно, така што двете парчиња се добро поставени.

И така, ќе имаме совршен украс за Денот на в Valentубените. Се надевам дека ти се допадна. Се гледаме на следната идеја. Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.