3 лесни и различни начини да направите лакови со глина

Во ова туториал Јас ви покажувам 3 лесни начини да го направите тоа врски користејќи секаков вид на глина. Многу се повторуваат кога сакате да креирате фигури на кои треба да го додадете овој елемент. Можеш и ти декорација многу други работи како рамки за фотографии, тетратки или пенкала. И друга опција е да го ставите како приврзок или приврзок за клучеви.

Материјали

Да се ​​направи врски можете да користите било каков вид на глина. Најлесно да се обликува и со кое ве учам да правите вратоврски е флексибилна паста, но нема проблем ако користите други полимерни глини, ладен порцелан, фондан или нормална глина.

Покрај глината, ќе ви треба и а нож со нож да се сечат и да се направат некои ознаки што ќе додадат повеќе детали до вашите врски.

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство можете детално да го видите процес на елаборација на секоја од врските. Почнав со најмногу лесно, иако сите тие се прилично јасни. Во зависност од финишот што сакате да го дадете и формата што најмногу ви се допаѓа, можете да изберете опција што најмногу одговара на она што го барате.

Како што можете да видите со гледање на видео, трите врски имаат неколку заеднички чекори, како што е централен дел. За да го направите тоа, секогаш треба да истегнете топка и да го уништите линија што направивте Го лепите во центарот на лакот и го затворате од позади. Ова е опционално, но додава повеќе детали на лакот, со нож со нож Можете да направите некои ознаки во централниот дел како тоа парче да е збрчкано.

Она што малку се менува во секоја од вратоврските се крајности.

За Црвена вратоврска треба да имате две bolas истото и направи А. капка со секој од нив. Ги израмнувате и ги обележувате линиите што ги има лакот во центарот. Вие им се придружувате заедно со пико од капките, а потоа го правите централниот дел.

El зелен лак ми е омилен. Наместо да правите две капки, правите двојна капка, и вие ќе им се придружите на двајцата врвови од секоја двојна капка едни на други. На овој начин ќе ја имате дупката во јамката. Како и во претходниот, вие ги правите ознаките и ги спојувате двата дела.

El жолт лак Има финиш сличен на зелениот, но се прави на поинаков начин. Единствената е во која не мора да одделуваме два дела. Направи линија долг и израмни го со дланка. Приклучете се на краевите во центарот на линијата. Со нож со нож исто така можете да ги направите централните линии. За да му дадете малку повеќе форма, притиснете го центарот со прстите за да го направите потесен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.