Давање пари на оригинален начин совршено за свадби

 

Среде сезоната на венчавки сме и понекогаш ни се допаѓа дајте ги парите на оригинален начин не само со внесување или во плико. Затоа, во денешниот занает ќе ви дадеме идеја да дадете пари на свадби на едноставен начин.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе треба да ги дадеме парите на оригинален начин

 • Балони транспарентен или полутранспарентен.
 • Конфети на бои
 • ПариВе советуваме мали сметки, можете да користите и некои пени.

Рацете на занает

 1. Blowе го разнесеме балонот неколку пати и ќе го издуваме за да го истегнеме балонот и да ги олесниме следните чекори.
 2. Потоа можеме да започнеме пополнете го со шарени конфети. Може да се користи и: сјај, обоени топчиња, starsвезди или други мали форми. Друга опција е мешавина од горенаведеното и малку бонбон или бонбони како пината.

 1. Ние ги тркаламе сметките заедно за да можеме да ги вметнеме на балонот со леснотија.

 1. Почнавме да бавно се надува балонот за да се спречи да експлодира. Имаме опција сами да ја надуваме или да ја надуваме со хелиум, така што тие лебдат.
 2. Ние го врзуваме балонот и ставаме низа ако сме користеле хелиум или ставивме стап да може да направи еден куп балони.

 1. Идеално, повторете го целиот процес за да создадете група од 5 или 6 балони. Тоа е важно тресете ги балоните за да ги одделите сметките.
 2. Кога ги имаме сите балони Тие можат да бидат врзани со лак ако се надуени со хелиум.
 3. Во случај на балони со стапови, Тие можат да бидат заковани во корпа и придружени со се што знаеме дека ќе им се допадне на младоженецот и невестата: цвеќиња оригами со пари, чоколади или саксии со растенија.

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.