Направи сам: Декорирање картонски кутии

Декорација на картонски кутии

Пред некој ден во мојата куќа дојде наредба за мојот партнер во која има многу мали картонски кутии на вашиот компјутер. Ги отвори и ја чуваше внатрешноста, па сакаше да се ослободи од cajitas но инспирацијата ми дојде во главата и воила!.

Со материјали што ги имав дома, ги украсив за неколку минути и веќе имам мал златар за ситници, како прстени, обетки, нараквици и сл. Нешто посебен дизајн за да му дадете шмек на морнар.

Материјали

Декорација на картонски кутии

 • Мали картонски кутии.
 • Стринг.
 • Сликарство.
 • Четка
 • Хартија за дневник.
 • Пиштол за лепило.

Proceso

 1. Наслика од сини најдолгите страни од кутијата.
 2. Наслика од портокалово пократките страни од кутијата.
 3. Оставете пресуши.
 4. Нанесете силикон на кутијата и одете лепење на јажето одозгора како спирала.
 5. Направете мал како над капакот.
 6. Направете мал 'копче' во предниот дел на кутијата со намотување малку јаже.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.