Направи сам: Декорација на кутија за чевли

Декорација на кутии за чевли

Кутиите за чевли можат да заземат многу простор во нашиот плакар, но ако го искористиме тоа правејќи ги а одличен декоративен елемент тоа е многу поелегантно и привлечно. На овој начин, можеме да ги искористиме овие кутии за да складираме други елементи или додатоци од нашата гардероба, како парфеми, марамчиња, ремени, итн.

Декорацијата на овие кутии ги направивме со а многу впечатлива и посебна техника со чаршафи со списанија за стара мода. Така, му даваме модерен и живописен шмек за да и дадеме поинаков стил на нашата соба.

Материјали

Декорација на кутии за чевли

 • Кутија за чевли.
 • Списанија за стара мода.
 • Ножици
 • Заптивки
 • Сликарство.
 • Лепак стап или лента.

Proceso

На прво место ќе ги избереме страниците на списанијата да ги направи повеќе привлечни. Ние ќе ги отстраниме рабовите на овие за да ги отстраниме солзите на исечените листови.

После ние ги сечеме и лепиме исечоците списанија во кутијата за обувки за опширно покривање, покривајќи сè сè подеднакво и откривајќи лица, чанти, чевли, итн. Ние мора да го сториме ова од сите страни, внатре и надвор од кутијата.

Во агли Мора да бидете многу внимателни и да ги свиткате на таков начин што тие се совршени и не се гледаат заоблени рабови.

Конечно, ќе ставиме малку боја на рамна плоча и ќе го импрегнираме печат во неа и потоа обликувајте ја неговата форма околу целата кутија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.