Детали за гости: торба за итни случаи

комплет за итни случаи

Дали стапувате во брак или се венча некој близок вас? Дали сакате да им дадете посебен дета a на гостите? Што е со оваа торба за итни случаи? Многу е едноставно да се направи и така е нешто што сигурно ќе го сакате и сметате дека е корисно. Може да ставите сè што сметате внатре, но ние ќе ви дадеме неколку идеи.

Дали сакате да ги видите нашите предлози?

Материјали што ќе ни требаат за да ја направиме оваа торба за итни случаи

подароци за гости за свадба

 • на мазна торба, без каков било вид украс, иако ако сакате може да биде украсен.
 • Un црвен маркер
 • Работи за внатрешни работи: бонбони, гуми за џвакање, ткива, марамчиња, итн ... зборуваме за тоа подолу

Рацете на занает

 1. Првиот чекор ќе биде украсете ги торбите, за ова ќе го земеме маркерот и направи црвен крст да му даде допир на торба за итни случаи. Јасно можете да ставите повеќе работи како имињата на невестата и младоженецот, датумот на венчавка или некоја оригинална фраза за гостите.

детали за гостите

 1. Вториот чекор е можеби најзабавниот: размислете што им треба на вашите гости на големиот ден. Нашите предлози се да вклучите фластер за евентуално лупење, гума за џвакање за после ручек или вечера, освежително бришење за да можете да ги миете и лицето и рацете, комплет за шиење за итни случаи со облека (солзи, копчиња и сл.) и некои дополнителни детали како бонбони или во случајов лижавче. Други идеи што ви ги даваме е да додадете единствена доза на вештачки солзи или ткиво. Како што можете да видите, има многу можности, само треба да размислите кои работи некогаш ви биле потребни на свадба, темата што ја подготвувате и гостите таму.
 2. Конечно, ги ставаме сите работи во торбата и ги затвораме.

торба за итни случаи

 

И подготвени! Подготвивме оригинален детал за сите гости.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.