Дете глушец со картонски цевки тоалетна хартија

Animивотните се омилени придружници на децата. Во овој пост ќе ве научам како да направите супер лесен картонски цевки за рециклирање на глувчето. Можете да го користите за да ја украсите вашата соба или да ставите слатки и бонбони внатре и да ги дадете на роденденска забава. Потребни се 5 минути и можете да комбинирате различни бои за да создадете различни модели, децата сигурно ќе го сакаат тоа.

Материјали за производство на детски глушец

 • Картонски цевки за тоалетна хартија
 • Ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Ева гумени удари
 • Постојани маркери

Постапка за правење глушец за новороденче

 • Подгответе ги сите парчиња за да го изградите глувчето.
 • Исечете правоаголник од ева гума за да ја поставите цевката.
 • Вметнете ја цевката внимателно така што ева гумата е добро поставена.
 • Формирајте ги срцата што ќе бидат ушите на глувчето.

 • Залепете го малото срце на врвот на големото за ушите на глувчето.
 • Откако ќе завршите, лепете ги на страните на главата како што гледате на сликата.
 • Продолжете да удирате во очите.

 • Треба да ги залепите двете парчиња; белото и црното.
 • Сега, ќе ги формираме мустаќите.
 • Поминете ги тенки ленти од ева гума за да се прекрстат.
 • Носот ќе биде црвено срце, залепете го на мустаќите.

 • Со бел маркер, направете ги очите да светат.
 • За да го завршите лицето, нацртајте насмевка и два мали заби за да го грицкате сирењето.
 • Значи, ќе го завршите нашиот глушец.

И досега денешната идеја, се надевам дека многу ви се допадна. Се гледаме наскоро со повеќе идеи, не заборавајте да го следите блогот и нашиот канал на YouTube за да не ги пропуштите вестите.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.