Домашна папка од картон

Домашна папка од картон

Понекогаш, низ фиоките низ целата куќа секогаш имаме мноштво важни трудови (состаноци, лекари, флаери и сл.) кои не знаеме каде да ги ставиме, па денес ви ја претставуваме оваа прекрасна картонска папка направена од самите вас.

на картонски папки се многу издржливи и ние исто така можеме да ви дадеме сопствен. Овие можат да се користат и дома и за детско училиште. На овој начин, можете да имате важни документи или белешки на место каде што ќе бидат добро организирани.

Материјали

 • Картон.
 • Машина.
 • Правило
 • Лепак
 • Снопови за облека.
 • Хартии во боја.
 • Еластична
 • 2 копчиња.
 • Хило.
 • Шило

Proceso

Домашна папка од картон

 1. Шаблон за преземање и ставете го на врвот на картонската основа.
 2. Преклопете ги страните од нашата кутија, помогни си со владетел.
 3. Лепак на двата дела од папката.
 4. Проверете дали се затвора правилно, исечете го вишокот картон од капакот.
 5. Декора папката и оставете ја да се исуши.
 6. Изведување две дупки одвнатре за да го помине еластикот и на тој начин да има зафат да го затвори.
 7. Истегнете ја еластиката и означете колку што оди.
 8. Шијте го botones на таа марка.
 9. Конечно, проверете дали работи затворен систем правилно.

Повеќе информации - Декорација на папка, одлична за враќање на училиште


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)