Дрвена кутија за најавување во вкрстен бод

Сликање со вкрстени бодови на дрво

Трендот да се прават сите видови занаети на дрво е силна точка во овие времиња. За да може да се искористи дрвен труп за да се направи слика, молив, некои подморници, итн нè прави уште посвесни за природата.

Покрај тоа, ние правиме убави и иновативни работи за дајте поинаков шмек на нашиот дом. Оваа идеја е одлична за секој важен датум, било да е тоа роденден, годишнина, Денот на вineубените, деталите за венчавката итн.

Материјали

 • Шаблон за срце на хартија.
 • Вежба.
 • Неонски кабел.
 • Кожна чипка.
 • Дрвена дрвена штица со кора.
 • Шкурка.
 • Ревност.

Proceso

Прво, ќе направиме А. образец за хартија за срце во вкрстен бод. Потоа, ќе го исечеме и лепиме, центрирајќи го добро на основата на трупот.

Drе вежбаме секоја точка оставајќи ја да помине позади. Willе го изшкуркаме сето тоа за да ги отстраниме сите видови парчиња и ќе го избришеме за да ги отстраниме останатите струготини,

Е го поминеме неонска чипка за секоја дупка како да шиеме во попречен бод, создавајќи прекрасно срце.

Конечно, ние ќе извршиме две дупки на врвот и ќе го поминеме кожниот кабел низ нив за да можеме да го обесиме каде било во куќата што сте ја одбрале.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.