Дрвени обележувачи со пирографија и боја

Сега кога сме во лето, ни се допаѓа прочитајте на плажа, базен или планина каде сме опуштени. Во овој пост ќе ве научам како да направите А. дрвени обележувачи направени со пирографија, техника што ви овозможува да постигнете многу убави резултати. Покрај тоа, ние ќе му дадеме еден допир на боја со повеќе површински обележувачи.

Материјали за правење обележувач на пирографијата

 • Пирографија
 • Природни и обоени дрвени стапчиња
 • Лепак
 • Чувствувани пенкала
 • Молив и гума за бришење
 • Исечете за да ги кажете и копчињата за копчиња
 • Декоративна лента или кабел

Постапка за изработка на обележувачот на пирографијата

 • За да го направиме овој занает, потребен ни е 5 стапчиња: 2 големи дрва во природна боја и 3 мали обоени.
 • Ставете ги големите стапчиња заедно и одзади, залепете ги малите како што гледате на сликата.
 • Прво центрирајте еден, а потоа поставете ги другите две на страните.

 • Дизајнот што го избрав е многу едноставни цвеќиња, но можете да го направите оној што ви се допаѓа најмногу.
 • Littleе ги цртам цвеќињата малку по малку, а исто така ќе направам некои детали и лисја.
 • Долу ќе ставам зборот „прочитај“.

 • Откако ќе се нацрта мојот дизајн, ќе го запалам малку по малку со пирографијата.
 • Подобро оди лесно разгледување на цртежот да се претера и да се изгори премногу.
 • Откако ќе заврши пирографијата, ќе направам дајте му боја со овие маркери.

 • Ги избрав овие маркери затоа што се повеќе површински и нема да имам проблем да сликам на дрво.
 • Colorе ги обојам цвеќињата и лисјата по мој вкус додека не го постигнам резултатот што го барам.
 • Јас исто така ќе ви дадам некои детали како мали starsвезди со жолт маркер.

 • За да ја завршам оваа работа, ќе ја поставам дупка со копче со оваа алатка.
 • Откако ќе се вклучи, ќе пренесам кабел за виножито внатре за секогаш да го имам при рака кога одам да читам.

И на овој лесен и рачно изработен начин имаме совршена обележувач за вашето време за читање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.