Како да направите кактус за држач за прстени од полимер глина

Во ова туториал Јас ве учам како да направите А. држач за прстен од кактус de Фимо или полимерна глина. Haveе имате каде да заминете анило и дека не се губат на многу оригинален и забавен начин.

Материјали

Да го сториме држач за прстен од кактус ќе треба полимерна глина. Во ова упатство го искористив следново colores:

 • Зелени
 • Rosa
 • Amarillo
 • Црна

Покрај тоа, исто така ќе ви требаат три алатки: A нож со нож, Еден шило или кој било остар предмет и а постојан маркер.

Чекор по чекор

Да го сториме држач за прстен од кактус да почнеме со него багажникот, а потоа додадете ги останатите делови. Затоа, земете парче обоена полимерна глина зелени, направете топка и потоа превртете ја напред и назад со дланката додека не се протега. Должината зависи од тоа колку го сакате вашиот кактус, но имајте на ум дека не можете да го направите многу тенок или ќе се наведнува.

Willе продолжиме за рацете, Јас направив две, но ти можеш повеќе или помалку. За да ги направите, мора да направите топка со зелена полимерна глина и да ја истегнете исто како што правевте порано со трупот. Треба да ги измерите прстените и да проверите дали се вклопуваат низ глинените линии што ги направивте. Ако се потесни од прстените, залепете ги на трупот на кактусот и преклопете ги така што ќе бидат свртени нагоре.

Со нож со нож или секач означете вертикални линии на трупот на кактусот и хоризонтални линии на рацете. За да симулирате шила, обележете дупки низ целиот кактус со a шило или остар предмет.

Да се ​​направи очи Залепете две топчиња од црна глина и со обележувач насликајте ја уста насмеани

За да го направиме тоа повесело, можеме да додадеме А. цвет. За да го направите ова, направете топка од бојата што сте ја одбрале за цветот, израмнете ја и со нож, обележете го работ навнатре за да ги направите ливчињата. Со многу помала топка, направете го центарот на цветот.

Залепете го цветот на врвот на кактусот, ќе видите дека му дава многу повеќе радост и е пошарен.

Вие само треба да ги ставите прстените кога ќе се исуши глината и ќе ги имате своите држач за прстен од кактус подготвени за украсување и употреба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ayla dijo

  Тоа е прекрасен кактус и море на пријателско.
  Голем бакнеж !!!!