Како да направите сјајни држачи за свеќи

како да направите држач за свеќи со сјај

Денес во Занаети вклучени, споделуваме многу едноставен и лесен занает.

Како да направите држач за сјај за свеќи.

И покрај леснотијата на овој занает, тој е неверојатен ефект што го постигнува.

Оваа иста постапка може да се направи во en чаши шампањ, чаши за вино или кој било вид тегла што сакате да ги декорирате.

Овој пат ви го донесов упатството за правење држач за сјај за свеќи.

Погледнете како можеме да се трансформираме едноставна чаша во прекрасен и оригинален држач за свеќи.

Материјали за производство на сјајни држачи за свеќи:

 • Хартија за заштита на површината на која ќе работат, тоа може да биде весник, хартија за завиткување или која било хартија што ја штити вашата работна маса
 • Бел лепак (не користете силиконски лепак)
 • Сјајот во прав или сјајот
 • Стаклена чаша или тегла
 • Свеќа
 • Четка (по избор)

материјали за држачи за свеќи со сјај

Чекори за правење држачи за сјајни свеќи:

Чекор 1:

Со четка или со прстот, ставете бел лепак на место каде што сакате да го декорирате стаклото.

Избрав да се сместам во раб и на дното на стаклото.

чекор 1 држач за свеќи со сјај

Чекор 2:

Многу внимателно, почнавме да го фрламе сјај на врвот на лепилото.

Ако сакате исто така, можете да ги поставите сите сјај во сад а потоа ставете ја чашата или теглата во садот со сјајот.

чекор 2 држач за свеќи со сјај

Чекор 3:

За да завршат, тие го оставаат тоа суво 30 минути приближно

Потоа, со чист памук или крпа, тие почнуваат да отстранете го целиот вишок сјај.

Тој процес тие треба да го направат со многу трпеливост и грижа, за да не го допираме делот што сакаме да го направиме сјаен.

Затоа е така многу важно сушење на лепилото.

Ако сакате, можете да го направите во поголема чаша, тоа ќе создаде а многу посветол ефект.

Тие можат состави едно централно парче, со 4 или повеќе мали држачи за свеќи и создадете пријатна атмосфера за вечера.

Ако одберете да украсувате очила, тоа е важно да не се става на работбидејќи сјајот може да се симне.

За очилата се препорачува да поставите сјај на нога на чашата.

Се надевам дека ви се допаѓа.

Soonе се сретнеме многу скоро!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.