Духови од хартија за украсување на вашата забава за Ноќта на вештерките

духови од хартија за вештерките

Духови Тие се задолжителни во секој филм со хорор или мистериозна приказна. На Ноќ на вештерките можеме да ги најдеме насекаде. Ако сакате да научите лесен начин да ја декорирате вашата забава со многу малку пари, јас го предлагам ова хартија дух Се прави многу брзо и е многу лесно.

Материјали за правење дух на хартијата

 • Бели фолии
 • Тијарес
 • Лепак
 • Молив
 • Црн траен маркер

Постапка за правење дух на хартијата

 • За почеток ќе ни треба бел чаршав.
 • Со помош на ЦД Го цртам прегледот на кругот.
 • Тогаш додадете капка како форма кој ќе биде глава на духот.
 • Во кругот нацртајте спирала како да е куќа на полжав.

духови од хартија за вештерките

 • Нацртајте ги очите и устата со црн постојан маркер.
 • Откако ќе го направите ова, избришете го моливот така што не се гледа.
 • Исечете ја спиралата што претходно го цртавме.

духови од хартија за вештерките

 • Со парчињата хартија што ќе ни останат, ќе го сториме тоа направи две раце на духот, се преправаме дека чаршафите се долу. Не е важно што тие не се совршени.
 • Лепете ги рацете Од двете страни на духот и завршивме

духови од хартија за вештерките

 • За да ги поставите на theидот или таванот, можете користете низа или лента и направи колку сакаш.
 • Можете да направите дупка во неа и да вметнете конец или кабел низ неа. Таван полн со духови ќе и даде необична и магична атмосфера на вашата куќа за да ја прослави таа забава што никој нема да ја заборави.

И досега занаетот денес, како што можете да видите, продолжуваме со темата Ноќ на вештерките. Во претходните идеи објавив други занаети што можеби ви се интересни, затоа ве поканувам да ги видите. Ако ги направите овие духови, ќе сакам да ги гледам вашите фотографии, можете да ми ги испратите преку која било од моите социјални мрежи.

Се гледаме во следниот проект.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.