Ева гумен пингвин за украсување на вашите Божиќни занаети

пингвин божиќна гума ева

Пингвините Тие се мали животни кои живеат во многу ладна средина, ладна исто како и Божиќ. Поради оваа причина, тие се користат во безброј занаети за овие датуми. Во овој пост ќе ве научам како да направите многу насмеан пингвин за да ги украсите вашите проекти или елката. Покрај тоа, имате бесплатен образец за да можете да ги исечете сите парчиња.

Материјали за правење божиќен пингвин

 • Обоена ева гума
 • Шаблон (можете да го преземете подолу)
 • Тијарес
 • Лепак
 • Помпони
 • Постојан маркер
 • Подвижни очи
 • Руменило и памук
 • Маица, филц или слично.

Процесот на изработка на Божиќниот пингвин

 • Со помош на шаблонот, започнете со сечење сите парчињада го формираме нашиот пингвин.

пингвин божиќна гума ева

 • Да почнеме со формирање капа. За да го направите ова, лепете го белиот дел на горниот дел од црвениот и завршете ја украсувањето на оваа структура со бела помпон на врвот на шапката.

пингвин божиќна гума ева

 • Сега ќе градиме пингвинот чекор по чекор.
 • Држете се на црното тело стомакот и белиот дел од лицето.

пингвин божиќна гума ева

 • Крилјата Треба да ги залепите на страните, јас користев црна светкава гума ева за да му дадам контраст и да направам два дела на телото да се разликуваат добро, но ако го немате, не е важно, можете и да направите тоа со филц.
 • Потоа залепете го погоре нозете и клунот. Нозете ги направив со удар со гума од лале ева гума и го исеков стеблото, но ако го немаш, сторете го со шаблонот.

пингвин божиќна гума ева

 • Сега удри го очите и нацртајте ги трепките. 
 • Со памук и руменило, дајте малку боја на образите.

пингвин божиќна гума ева

 • Место подолу капачето на главата на пингвинот.

пингвин божиќна гума ева

 • Така што нашиот лик не ќе се олади, јас ќе го сторам тоа поставете буфанда, направени со парче ткаенина. Можете исто така да користите филц или печатена ева гума за да и дадете допир на боја. Ставете го добро и ставете неколку точки лепак за да не се помрдне и да биде совршен.

гумен пингвин ева донлумузичен Божиќ

И тука можете да преземете Шаблон да ги направам сите парчиња пингвин.

матрицата пингвин гума ева Божиќ Донлумузик

И така, добивме пингвин, одличен за Божиќ. Можете да го користите за украсување картички, кутии, дрво, подароци, итн ...

Се надевам дека ви се допадна и ќе се видиме во следната идеја. Ако направиш, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи. Чао!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.