Едноставни папучи со филц

Чувствите влечки

Сега кога есен и зима Потребни ни се неколку влечки за да шетаме низ куќата колку што е пријатно и топло. Затоа, денес ви ги претставуваме овие сензационални влечки направени рачно со чувствував, многу лесен за ракување со ткаенина.

Со овој занает можете да го вклучите целото семејство да направи по еден за секој член, за да можете да поминете забавно и забавно попладне правејќи ги овие одлични чевли. Така, ќе го одржиме нозете заштитени од студот наскоро се приближува зимата.

Материјали

 • Шаблон за влечки.
 • Ножици
 • Игла.
 • Хило.
 • Чувствував.

Proceso

 1. Прво на сите, тоа е направете го калапот на хартија на нашите влечки. Ова може да го најдете во изворот од каде го добивме овој занает.
 2. После овој калап ќе го пренесеме на филц и ќе сечеме.
 3. Ние се преклопуваме делот од ѓонот на влечката со оној на спустот.
 4. Е шиеме внимателно.

Извор - Занаетчиството


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.