Елегантна картичка за славење на денот на таткото

Денот на таткото пристигнува на 19 март и секогаш сакаме да имаме убав детал со нашите. Во овој пост ќе ве научам како да направите А. многу елегантна картичка Инспириран од гала фустан, типичен за најпознатиот филмски актер.

Материјали за правење картичка за Денот на таткото

 • Картони во боја
 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Правило
 • Сребрени постојани маркери
 • клипови
 • Ева гумени удари

Постапка за подготовка на картичката за Денот на таткото

 • За да започнете ви треба А. Црн картон од 24 х 16 см или големината што најмногу ви се допаѓа.
 • Со помош на владетелот, направете ознака на 12 см, што ќе биде половина од картонот.
 • Свиткајте ја едната страна кон таа ознака.
 • Направете го истото со другата страна.

 • Сега, преклопете ги сите агли за да ги формирате реверите на јакната како што гледате на фотографиите.
 • Со молив направете ги ознаките каде подоцна ќе исечете реверите на јакната.

 • Одете преку контурата со сребрен маркер за да ги потенцирате линиите.
 • Вие исто така може да се направи џеб
 • Исечете круг од ева гума со дијаметар од околу 5 см и пресечете го во спирала.

 • Засукајте ја спиралата додека не добиете цвет како оној на фотографијата.
 • Ставете малку лепак на крајот за да не се отвори.
 • Направете неколку зелени лисја или цвеќиња со дупчиња и отворете ги на страната на јакната.

 • Можете исто така да го нацртате некои копчиња.
 • Сега отсечете а Бел картон од 16 х 11.5 см и залепете го во сакото.
 • За да се формира машничката исечете ги овие две парчиња од црна сјајна пена.

 • Завртете го парчето во центарот и залепете ја лентата за да го формирате лакот.
 • Залепете го на белиот дел.

 • Стави внатре пораката што ти се допаѓа најмногу, Ставив буква П со сребрена картичка и остатокот од „тато“ со маркер.
 • Потоа залепив сјајно срце.
 • За да го затворите и да спречите да се отвори, можете да користите клип за хартија.

Подготвени, веќе ја имаме картичката за Денот на таткото, се надевам дека многу ви се допадна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Софи dijo

  Ги сакам твоите занаети, тие се многу убави
  продолжи така!!

бул (точно)