Декоративен транспарент за забави

Денес ќе видиме како да направиме А. украсен транспарент за забави на многу едноставен и брз начин да се направи и со многу привлечен резултат. Ако имате настан и сакате да направите нешто брзо и светкаво, ова упатство ќе ви помогне.

Материјали:

 • Обоени фолии.
 • Молив.
 • Ножици
 • Cица
 • Ревност.

Процес на реализација:

 • Преклопете го листот на половина. Може да биде со големината што ја сакате, во мојот случај е DinA4.
 • Преклопете го листот повторно во таа половина на друга половина.

 • Истото направете го и по трет пат. Haveе имате преклопен правоаголник на фолијата трипати.
 • Време е да нацртај некои геометриски обрасци, правоаголници, триаголници, полукругови. Започнете од аглите и напредувајте по страните.

 • Тогаш Исечете со ножиците по обележаните линии. Можете исто така да исечете без да направите траги од моливи, следејќи ја вашата инспирација. Треба само да земете предвид дека формите што ги исекувате не се спојуваат, инаку листот ќе излезе исечен.
 • Расклопете го фолија и ќе добиете еден вид чаршав и ќе имате готов знаменце.

 • Повторете го ова онолку пати колку што сакате знамиња направете, во зависност од просторот што сакате да го декорирате.
 • Залепете ја низата до знаменцето. Оставете простор и потоа залепете го следниот.

Повторувајте сè додека не ја добиете посакуваната далечина и ставете го на местото каде што сакате да декориратеВо мојот случај тоа беше на таванот поставен над просторот окупиран од масата.

Се надевам дека ви се допадна и дека ве инспирира, можете да користите обоени чаршави или единствена боја за монохроматска декорација, може да биде и истиот дизајн за сите транспаренти или да го исечете секој на некој начин, како што беше во мојот случај. Тоа е совршен занает што може да се прави со деца, ќе видите како ги изненадува кога ќе го расплетуваат фолијата и ќе го видат неговиот знамен дизајн.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.