Забавни обележувачи што треба да ги правите со деца

Иако занаетот изгледа малку зимски, вистината е дека може да се направи во секое време од годината, бидејќи е многу едноставен, а исто така, децата ќе сакаат да уживаат да го прават тоа брзо и пред сè, да можат да играат веднаш штом занаетот е завршен. Таа е идеална за мали деца, но подобро од 6+ години затоа што бараат мали делови.

Needе ви требаат малку материјали и малку време да го завршите, па затоа е идеално за оние деца кои обично не трпат занаети затоа што се нетрпеливи. Затоа, не губете никакви детали и откријте каков лесен и забавен занает може да се направи.

Смешна обележувач со стапчиња за мраз

 • 1 пол столб
 • 2 подвижни очи
 • 1 чистач за цевки
 • 1 мала обоена памучна топка
 • Бел лепак
 • Мали гумени ленти во боја
 • 1 црн маркер

Како се прави занаетчиството

Прво, мора да земете поло стап од саканата боја. Земете чистач на цевки и завиткајте го во А. капа на врвот за да се вклопи. Кога ќе ја направите шапката, ќе мора да ја ставите малата памучна топка на врвот така што ќе се чувствува како убава капа.

Тогаш ќе мора да ги додадете подвижните очи што ќе мора да ги залепите со бел лепак во случај да не се самолепливи. Потоа насликајте му насмевка за да биде поубава. Конечно, само треба да ги земете обоените гумени ленти и да ги ставите на столбот како да е марама од куклата. И ќе ја имате подготвена смешната обележувач!

Иако не само што треба да ја има функцијата обележувач, таа може да биде идеална домашна играчка за децата да ја пуштат својата фантазија и да можат да си играат со неа, измислувајќи свои приказни ... тоа ќе биде одлична забава за вашите деца и вас ќе сака да ги гледа како играат! Тоа е одличен занает! 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.