Завиткајте подарок во форма на цвет

подарок

Честопати имаме обврски што не принудуваат да правиме мали детали, како што се, на пример, родендени на деца, забави со пријатели, прослави на крштевки, причести, свадби итн. Во овој вид настани, организаторот обично прави некаков подарок и, Не само што е важен самиот подарок, туку важен е и начинот на кој го завиткаме. Од дејството на завиткување, се појавува деталниот став на лицето што го сторило тоа.

Како одговор на оваа естетска потреба, во денешниот пост, ви предлагаме начин да завиткате мали детали што ќе ги направат гостите многу задоволни. Во овој пост, ние ви покажуваме како да направите цвет со крепе хартија за да завиткате подарок лесно, брзо и со многу убав и оригинален резултат. Се надевам дека Ви се допаѓа!

Материјали

 1. Креп хартија. 
 2. Ножици 
 3. Молив.
 4. Лента.
 5. И секако, подарокот што ќе го воведеме.

Proceso

подарок1

За да започнеме ќе сечеме два плоштада за крепе хартија доволно големи за да го соберат подарокот што сакаме да го завиткаме. Во овој случај, бидејќи деталите се прилично мали, големината на квадратот е 20 сантиметри на 20 сантиметри. Потоа ќе ги преклопиме плоштадите еден врз друг и ќе ги преклопиме на половина, добивајќи правоаголник што, повторно ќе го преклопиме на половина, добивајќи помал квадрат.

подарок2

Takeе ги земеме ножиците и ќе го намалиме заокружувањето на делот од советите. Откако ова ќе се заврши и без да се расплетува хартијата за крепе, Drawе нацртаме еден вид цветни ливчиња низ целата горната површина на хартијата за крепе.

подарок3

Тогаш, ќе го исечеме обликот на цветните ливчиња и повторно ќе ја продолжиме хартијата за креп за да можеме да го претставиме подарокот.

подарок4

Конечно, ќе го завиткаме подарокот и ќе ја врземе основата на цветните ливчиња со лента.

До следната самодоверба!

 

 

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.