Завиткување на подарок за Божиќ на оригинален начин

Здраво на сите! Божиќ се ближи, и затоа ќе направиме занает завиткување подарок на оригинален начин. Совршено е да направите подарок или да украсите нашата куќа, ставена под дрвото или во ќош на кој треба украс.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе треба да ги завиткаме нашите подароци на оригинален начин.

 • Божиќна тематска хартија за завиткување, треба да имате фигурини.
 • Двострана лента за да се спречи нејзиното прикажување.
 • Фини јажиња, исто така можете да користите волнени нишки или друг вид жица што ви овозможува да соберете неколку заедно без да изгледате претерано.
 • Тијарес
 • Топол силиконски пиштол.
 • Подарок или, во случај на користење на овој занает како украс, празна кутија со големината што ја сакаме.

Рацете на занает

 1. Ние го завиткаме подарокот или празната кутија со хартијата, важно е да користите двострана лента за да спречите да се види лентата и да изгледа поуредно.

 1. Ние исечеме лента од самата хартија за завиткување дека е доволно долго за да го свртиме нашиот подарок околу најширокиот дел и да го покриеме типичното преклопување што се формира со спојување на хартиените клапи на задниот дел од подарокот.
 2. Ние ги преклопуваме страните на лентата за почиста завршница и го ставаме во подарокот што го покрива преклопот. Ние го лепиме со двострана лента.

 1. Ние ги ставаме лентите за јаже поминување и покривање на унијата на претходната лента и јазлување на предното лице на подарокот.

 1. Ние ги исекуваме фигурите на хартијата што најмногу ни се допаѓаат и ги лепиме со топол силикон до некои од краевите на жиците. Getе ги добиеме мотивите на хартијата во движење!

И подготвени! Веќе имаме оригинален начин да направиме подарок или да ги украсиме овие празници.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.