Детска закачалка за врата ева гума со облак каваи

Детски соби Ни даваат идеи да ги украсиме на илјада начини. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова виси од облак каваи за украсување на вратата од спалната соба од најмалата од куќата.

Материјали за правење закачалка за облак каваи

 • Обоена ева гума
 • Закачалка
 • Тијарес
 • Лепак
 • Постојани маркери
 • Starвезден удар
 • Руменило и памук

Постапка за правење закачалка за облак каваи

За да започнете ви треба А. мала закачалка на некои шамии, шалови или слично.

 • Ставете ја закачалката на врвот на парче бела гума ева и направете трага оставајќи околу два или три сантиметри од двете страни.
 • Исечете правоаголник од ева гума и нацртајте ја силуетата на облак со помош на молив.

 • Исечете ја силуетата на облакот и исто така 7 обоени ленти од околу 30 x 2 см. Боите што ќе ги користам се оние од Виножито.
 • Ставете ги од задната страна и откако ќе бидете сигурни дека се добро распоредени, залепете ги со врел силикон.

 • Откако ќе се направи облак со обоен дожд, залепете го на закачалката.
 • Со црн постојан маркер направете го очите до облакот, ги направив затворени. Исто така, ќе го нацртам некои трепки.

 • Со руменило и памук ќе го обојам образи до облакот.
 • Потоа, направете уште едно парче бела гума ева и залепете го од задниот дел за да ја засилите и спречите да се покаже закачалката.
 • Направете везди со златен сјај ева гума.

 • И одлепете ги покрај дождот од бои, дистрибуирајќи ги низ целиот простор, како сакате.

И воила, завршивме. Оваа закачалка за облак каваи веќе ја имате подготвена да ја украсите вратата од детската соба што ја имате дома. Многу е лесно да се направи и сигурно ќе излезе одлично затоа што е многу лесно. Се гледаме на следната идеја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.