Виножито еднорог за украсување на занаетите на нашите деца

Виножитото полн е со бои и радост. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова виножито еднорог да ги украсуваме нашите занаети, да правиме приврзоци за клучеви, приврзоци итн.

Материјали за да се направи виножитото еднорог

 • Обоена ева гума
 • Тенки картони
 • Тијарес
 • Лепак
 • Молив
 • Подвижни очи
 • Чистачи на златни цевки
 • Постојани маркери
 • Ева гумен удар
 • Сенка за очи и стап

Постапка за правење еднорог на виножитото

 • За почеток преземете го шаблонот Ве оставам подолу и префрлете го на парче тенок картон за полесно да работите.
 • Отсечени две еднакви парчиња во бела гума ева со помош на влошката и со голема претпазливост за да бидат исти.
 • Сега отсечени обоени ева гумени ленти на виножитото широко околу 1 см. Должината не е важна затоа што тогаш ќе ја пресечеме. Можете да ги искористите парчињата што останаа од други дела.

 • Откако ќе го имаме 7 обоени ленти, ќе ги поставиме во текот на целото време преглед на еднорог. 
 • Пред лепење, проверете дали се во позиција за да избегнете подоцна да ја збркате работата ако направиме грешка.
 • Лепете ги лентите со топол или ладен силикон.

 • За да се формира рогот Goingе користам чистач за златни цевки.
 • Willе го свиткам на крајот и ќе извртувам подоцна за да го формирам тоа бранување.
 • Stickе го залепам на главата на коњот и ќе го ставам другото бело парче одозгора за да го затвориме нашиот проект.

 • За да ја обликувате гривата на еднорогот, треба да ги исечете преостанатите парчиња, ако не знаете каде да исечете, прво направете ознака.
 • Сега ќе ставам подвижно око на лицето и ќе ги нацртам деталите како трепки, муцка и дупка во носот.

 • Со сенка за очи и памук ќе го нацртам руменило
 • Црниот маркер ќе ми помогне напиши го зборот „loveубов“ и ќе завршам лепење срце црвена ева гума што ја направив со дупчење на дупката.

 • Завршивме, ова е нашиот еднорог од виножито. Сега можете да му ја дадете употребата што ја сакате: како приврзок за клучеви, да украсува тетратки, рамки за фотографии ...

Се надевам дека ви се допадна, се гледаме во следниот занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.