Занаети за уживање во нашата градина во лето

Здраво на сите! Во денешната статија вие ќе донесеме неколку идеи за занаети што треба да ги направиме во нашата градина или надворешни области за да уживаме на отворено во лето во нашиот дом.

Дали сакате да знаете какви идеи се овие?

Идеја број 1: кукла и саксија со кукла

Добра опција е да ги обоиме нашите растенија и градинарски области, можеме да направиме едно од украсените саксии или и двете да имаме игра.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следната врска што ќе ја најдете подолу:

Идеја број 2: зона за разладување

Добра опција е да направите област каде што можете да се опуштите, и кој подобар начин да создадете разладен агол со трупци за да дадете поприроден допир?

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следната врска што ќе ја најдете подолу: Направете мебел за просторот за разладување на едноставен начин

Идеја број 3: Одговарајте XNUMX со бубачки за градината

Направете игра што служи како украс и во исто време служи за убивање на ратиoо ... воопшто не звучи лошо, нели?

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следната врска што ќе ја најдете подолу: Натпревар XNUMX со животни

Идеја број 4: Природна свеќа против комарци.

Добра идеја да уживате на отворено е да се обидете да спречите комарците да н eating јадат додека се релаксираме, па затоа ја предлагаме оваа природна свеќа за борба против нив.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следната врска што ќе ја најдете подолу: Ние правиме свеќа од комарец

Идеја број 5: рециклирање на фидер за птици

Зошто да не ги натераме птиците да дојдат во нашата градина?

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следната врска што ќе ја најдете подолу: Внесувач на птици

И подготвено! Веќе имате многу идеи да направите во вашите градини, затоа започнете со работа.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.