Занаети за украсување на новогодишна елка 1

Здраво на сите! Во денешната статија ви го пренесуваме првиот дел од серијата на занаети кои можеме да ги направиме за да ја украсиме нашата елка на оригинален начин. Можеме да поминеме едно попладне посветено на изработка на украси, монтирање на дрвото и зошто да не ... на шолја чоколада. Дали сте подготвени за тоа?

Ако сакате да знаете кои се занаетите на оваа прва рата, не пропуштајте го остатокот од статијата.

Божиќна декорација за нашата елка број 1: Ирваси со плута

Можете да го видите чекор по чекор на овој божиќен украс доколку ја следите врската подолу: Ирваси од плута за украсување на елката

Божиќна декорација за нашата елка број 2: Божиќна ѕвезда

Овој украс е брзо лесен и ќе додаде блескав допир на нашето дрво. Може да се направи и со друг вид материјал кој не свети. Тоа по наш вкус.

Можете да го видите чекор по чекор на овој божиќен украс доколку ја следите врската подолу: Starвезден украс за Божиќ

Божиќна декорација за нашата елка број 3: Едноставни топки

Класик во украсувањето на елка, но во неговата лесна и рамна верзија.

Можете да го видите чекор по чекор на овој божиќен украс доколку ја следите врската подолу: Топки за украсување на вашата елка супер лесни

Божиќна декорација за нашата елка број 4: Снешко со штипка за алишта

Овој клип може да се користи за различни новогодишни украси, еден од нив е да го закачите како украс на нашата елка.

Можете да го видите чекор по чекор на овој божиќен украс доколку ја следите врската подолу: Снешко со шнола

И подготвени! Можеме да започнеме со новогодишните украси.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некој од овие украси. Следниот понеделник ви го пренесуваме вториот дел.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)