Занаети со плута за деца

31

Здраво на сите! Во денешната статија ќе видиме разни занаети со помош на плута за правење со деца. Овие занаети се совршени за правење во секое слободно време што го имаме, а потоа може да се остават во нивната соба за украсување или играње во одреден момент. Тие се и совршена опција за најмалите во куќата да направат детаљ за член на семејството или пријател.

Дали сакате да видите кои се овие занаети што ги предлагаме?

Занает од плута број 1: Лесна плута був

Овој смешен був е многу едноставен за правење, па сите членови на семејството можат да се занимаваат со занаетот.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Був со тапи

Занает од плута #2: Едноставен коњ од плута

Овој коњ е многу лесен за правење и секако е одличен занает за децата да си играат или да ги украсат своите полици за книги.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Лесен коњ со плута и волна

Занает од плута #3: Змија со парчиња плута

За љубителите на рептили, ова ќе биде совршен занает од плута. Покрај тоа, многу е едноставен за правење и е артикулиран.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Змија со тапи

Занает од плута број 4: пловечки брод

Како да направиме занает што може да се користи во бањата? Подготвени за качување?

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Брод што плови со плута и ева гума

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)